Od września mobilny internet w tramwajach i autobusach

Od września mobilny internet w tramwajach i autobusach

Od września mobilny internet w tramwajach i autobusach
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
12.06.2013 10:30, aktualizacja: 12.06.2013 13:25

Pasażerowie autobusów i tramwajów poznańskiego MPK od września będą mogli
korzystać z internetu. Z mobilnych hotspotów w ponad 500 pojazdach klienci operatora INEA będą
mogli korzystać bez ograniczeń, a inni podróżni - bezpłatnie przez 15 minut dziennie.

Umowę w tej sprawie firma INEA zawarła z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Poznaniu (MPK).

Jak poinformował we wtorek na konferencji prasowej dyrektor ds. rozwoju INEA SA Michał Korzeniewski, korzystanie z internetu będzie bezpłatne dla klientów operatora; pozostałe osoby będą mogły z niego korzystać przez 1. minut na dobę. Dłuższy dostęp będzie można sobie wykupić.

- _ Spółka testowała rozwiązanie od października 2012 roku w 10 autobusach MPK. Testy wypadły pomyślnie, dlatego zdecydowano o rozwoju projektu _ - poinformował. Spółka nie podaje, jaki jest koszt uruchomienia i obsługi tego rozwiązania.

Prezes MPK Wojciech Tulibacki przyznał, że obecnie nie ma planów, by w pojazdach firmy udostępnić całkowicie bezpłatny internet. - _ Nie łączymy usługi hotspotu z biletem, bo inaczej w cenie biletu musiałaby być zawarta cała inwestycja. Myślę, że nie tego oczekują od nas mieszkańcy Poznania _ - powiedział. Dodał, że umowa z INEA została zawarta na czas nieokreślony.

Korzeniewski poinformował, że powstająca sieć mobilnych hotspotów zostanie włączona do istniejącej sieci ok. 70 hotspotów stacjonarnych w mieście. - _ Wiemy, że loguje się do nich ok. tysiąca użytkowników tygodniowo; trudno jednak powiedzieć, jakim zainteresowaniem będzie się cieszyła usługa udostępniona w pojazdach MPK _- wskazał.

Przedstawiciele firmy INEA zapowiedzieli na konferencji, że po wakacjach spółka udostępni podobne rozwiązanie także u przewoźnika miejskiego w Koninie. Internet ma być włączony w ok. 4. pojazdach.

Z usług Inei korzysta ok. 17. tys. gospodarstw domowych w Wielkopolsce. Firma świadczy usługi telewizji cyfrowej, dostępu do internetu i telefonii stacjonarnej oraz usługi mobilne.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)