Do końca roku internet w 150 miejskich autobusach

Do końca roku internet w 150 miejskich autobusach

Do końca roku internet w 150 miejskich autobusach
Źródło zdjęć: © ZTM Warszawa
25.03.2013 09:49, aktualizacja: 25.03.2013 12:24

Do końca roku pasażerowie będą mogli za darmo korzystać z internetu w 150
miejskich autobusach w Warszawie. Urządzenia umożliwiające łączenie z siecią będą testowane w 20
pojazdach - zapowiedział stołeczny ratusz.

Połączenie z internetem umożliwią pasażerom urządzenia typu hot-spot przy wykorzystaniu technologii wifi. Dzięki współpracy z reklamodawcami pokrywającymi koszty transmisji danych, pasażerowie nie będą ponosić żadnych kosztów - podkreśla ratusz.

Jak poinformowano, początkowo urządzenia typu hot-spot zostaną uruchomione w 2. pojazdach Solaris URBINO10 (numery taborowe 1040-1059), realizujących przewozy z oddziału R2-Kleszczowa. Do 1 kwietnia planowane jest uruchomienie kolejnych 30 urządzeń umożliwiających połączenie z internetem.

Do końca roku z internetu będzie można korzystać aż w 15. warszawskich autobusach. "Pod koniec roku będzie to największa sieć tego typu w Polsce" - zaznacza ratusz.

Od 200. r. spółka Miejskie Zakłady Autobusowe wzbogaciła się o 774 autobusy. W tym roku MZA wzmocnią się jeszcze o kolejne kilkadziesiąt autobusów przegubowych. Wraz z zakupami wycofywany jest z użytkowania starszy tabor. Są to głównie ikarusy - obecnie pozostało ich 58 - ale także niskopodłogowe neoplany i jelcze.

Źródło: PAP, SW, WP.PL

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)