Nowy Kindle od 19 października w 100 państwach

Nowy Kindle od 19 października w 100 państwach

Nowy Kindle od 19 października w 100 państwach
07.10.2009 13:00, aktualizacja: 08.10.2009 11:34

Najnowszy model czytnika e-booków Kindle już za niespełna dwa tygodnie będzie dostępny w sprzedaży na rynkach 100 państw z całego globu. Amazon planuje dotrzeć ze swoim produktem do jak największego grona odbiorców.

Już 1. października br. Amazon wprowadzi najnowszy model czytnika e-booków Kindle na rynki ponad 100 państw.
"Kindle Wireless Reading Device" zaoferuje 6-calowy wyświetlacz, 0,3. cali grubości i wagę około 280 gramów. Urządzenie zostanie wyposażone w 2GB pamięci co pozwoli na przechowywanie nawet do 1500 książek. Główną cechą nowego Kindle jest możliwość bezpośredniego pobierania e-booków. Urządzenie wykorzysta podczas tego procesu technologię 3G.

Obraz
© (fot. IDG)

Urządzenie jest już dostępne w przedsprzedaży. Na terenie Stanów Zjednoczonych urządzenie kosztuje 27. dolarów. Mżna spodziewać się, że za zakup gadżetu w sklepach europejskich zapłacimy więcej. Redaktorzy brytyjskiego portalu PC Advisor twierdzą, że po uwzględnieniu podatków cena nowego Kindle na rynku brytyjskim zwiększy się ze 175 do około 200 funtów.
Szacowana cena światowych bestsellerów wyniesie około 1. dolarów za egzemplarz. W momencie premiery Kindle Wireless Reading Device firma zaoferuje również ponad 100 tys. tytułów w cenie poniżej 6 dolarów. Warto dodać, że w Stanach Zjednoczonych za bestsellery płacić się będzie mniej - około 10 dolarów za sztukę.
Ciekawostką jest, że choć nowy Kindle trafi do sprzedaży w ponad 100 pastwach, to nie zostanie wprowadzony na rynek Chin. Amazon w oficjalnym komunikacie stwierdził, że nie jest w stanie dostarczyć w ten rejon ani samego czytnika, ani przeznaczonych na niego cyfrowych książek.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)