LG: 60 Mb/s na smartphone'ie

LG: 60 Mb/s na smartphone'ie

LG: 60 Mb/s na smartphone'ie
Źródło zdjęć: © drinkstuff
09.12.2008 21:04, aktualizacja: 10.12.2008 16:05

Firma LG rozpoczęła testowanie pierwszego układu 3GPP LTE ( Long Term Evolution ), który ma pozwolić smartphone'om na transfer rzędu 100Mb/sek. przy pobieraniu danych i 50Mb/sek. przy ich wysyłaniu. Pierwsze testy nie przyniosły tak spektakularnych efektów, ale wyniki są i tak bardzo obiecujące.

Firma LG rozpoczęła testowanie pierwszego układu 3GPP LTE (Long Term Evolution), który ma pozwolić smartphone'om na transfer rzędu 100Mb/sek. przy pobieraniu danych i 50Mb/sek. przy ich wysyłaniu. Pierwsze testy nie przyniosły tak spektakularnych efektów, ale wyniki są i tak bardzo obiecujące.

Firma przetestowała już układ przy użyciu urządzenia pracującego pod kontrolą Windows Mobile. Pomimo tego, że chip pracował w optymalnych warunkach, udało się osiągnąć jedynie transfer 6. Mb/sek. przy pobieraniu i 20 Mb/sek. przy wysyłaniu. Wyniki były więc niższe od spodziewanych, ale i tak wyglądają imponująco w porównaniu do transferu 7,6 Mb/sek., który jest dostępny na przykład na terytorium Wielkiej Brytanii.

Obraz
© Czy już niedługo prędkość transmiji w sieciach komórkowych pozwoli nam na ściągniećie filmu w kilka minut?

Przedstawiciele firmy zapowiadają w niedalekiej przyszłości streaming w czasie rzeczywistym czterech filmów w HD na raz oraz pobieranie 700 MB plików w czasie krótszym niż minuta.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)