HSDPA 7,2 Mb/s i HSUPA 1,4 Mb/s w Erze

HSDPA 7,2 Mb/s i HSUPA 1,4 Mb/s w Erze

HSDPA 7,2 Mb/s i HSUPA 1,4 Mb/s w Erze
19.06.2007 00:38, aktualizacja: 19.06.2007 12:19

Na dzisiejszej konferencji Era poinformowała o postępach w rozbudowie swojej sieci o technologię szybkiej transmisji danych HSDPA i HSUPA.

Na dzisiejszej konferencji Era poinformowała o postępach w rozbudowie swojej sieci o technologię szybkiej transmisji danych HSDPA (ang. _ High Speed Downlink Packet Access _) i HSUPA (ang. _ High Speed Uplink Packet Acces _).

Era uruchamia HSDPA o prędkości 7,2 Mb/s, jako jedna z pierwszych sieci w Europie, jednak ta szybka transmisja dostępna będzie tylko tam gdzie jest taka potrzeba, a nie w całej sieci. W chwili obecnej wszystkie stacja z HSDPA działają z prędkością 3,6 Mb/s i dostęp do nich jest otwarty dla każdego, kto dysponuje stosownym sprzętem.

Z przedstawionej mapy wynika, że w tej chwili uruchomione są w Warszawie 6 stacji obsługujących technologię HSDPA 7,2 Mb/s i HSUPA 1,4 Mb/s, a na koniec lipca będzie ich 9. Do końca lipca takie stacje będą obecne także w innych 6 miastach: Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Krakowie oraz Gdańsku, a do końca roku we wszystkich dużych polskich miastach.

Przedstawiciele Ery twierdzą, że na chwilę obecną uzyskiwane prędkości wynoszą 6 Mb/s w downlinku i 1,1 Mb/s w uplinku. Podczas przeprowadzonego na konferencji testu uzyskano 5,84 Mb/s i 711 kb/s, a sprawdzano na oprogramowaniu operatora. W drugim teście na stronie _ numion.com _ wyszło 5,9 Mb/s i 1,1 Mb/s.

Do obsługi wyższych prędkości zostaną wykorzystane modemy dostępne obecnie w promocji: Option GT max, Huawei E620 oraz Huawei E220. Zmienione zostanie tylko ich oprogramowanie.

Limity transmisji danych zostaną ustalone po testach z partnerami, którym zostaną uruchomione większe prędkości.

Pokrycie siecią 3G do końca czerwca wyniesie 30% populacji i 100 miejscowości. Do końca roku będzie to 35% populacji i 150 miejscowości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)