IFA 2013: ASUS Fonepad Note 6 - konkurencja dla Galaxy Note 3?

IFA 2013: ASUS Fonepad Note 6 - konkurencja dla Galaxy Note 3?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.09.2013 17:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

ASUS Fonepad Note 6 to tablet, a właściwie phablet z systemem Android wyposażony w ekran Full HD. Multidotykowy ekran może być obsługiwany palcami lub za pomocą specjalnego rysika. Fonepad Note 6 posiada wbudowaną antenę HSPA+ 3G umożliwiającą połączenia telefoniczne i mobilny transfer danych

Obudowa ASUS Fonepad Note 6 ma grubość zaledwie 10,3 mm i wagę 21. g. Urządzenie posiada wysokiej jakości sześciocalowy ekran Super IPS+ o rozdzielczości 1920x1080 px. Technologia Super IPS+ zapewnia jasne, żywe kolory i szerokie kąty widzenia, a także wysoką widoczność w świetle dziennym, natomiast za jakość dźwięku z dwóch głośników umieszczonych z przodu urządzenia odpowiada układ ASUS SonicMaster.

ASUS Fonepad Note 6 został wyposażony w nowy procesor Intel Atom Z258. z technologią Hyper-Threading. Procesor pozwala na 23 godziny pracy podczas prowadzenia rozmów telefonicznych w sieci 3G i 6,5 godzin pracy podczas odtwarzania filmów. Transfer DC-HSPA+ umożliwia szybkie ładowanie stron internetowych, oferując prędkość pobierania danych do 42 Mbit/s i prędkość wysyłania danych do 5,76 Mbit/s. Jakość rozmów polepszana jest dzięki mikrofonowi z funkcją redukcji szumów.

Poza 10-punktowym pojemnościowym ekranem multidotykowym, Fonepad Note 6 posiada także rysik do odręcznego pisania podczas pracy z aplikacjami opracowanymi przez ASUSa. Pierwszym z takich rozwiąząń jest program Instant Page, który uruchamia się automatycznie, gdy tylko wyjmiemy rysik ze schowka, dzięki czemu możemy natychmiast zrobić notatki, niezależnie od aktualnie otwartych aplikacji. Z kolei aplikacja Smart Crop pozwala na łatwe zapisanie obrazu z jakiejkolwiek aplikacji, po prostu rysując koło na ekranie. Funkcja „Smart Peek”. oferuje łatwy podgląd treści aplikacji. Wszystko to przypomina dość mocno rozwiązania, jakie znajdziemy choćby w popularnym phablecie Samsung Galaxy Note 3.

ASUS Fonepad Note 6 posiada również szereg innych funkcji, m.in. integrację serwisów społecznościowych i ulepszoną aplikację pocztową z możliwością podglądu korespondencji z podziałem na wątki. Nowa aplikacja odpowiedzialna za nagrywanie wideo wykorzystuje pełne możliwości obydwu kamerek - przedniej 8 Mpx i tylnej 1,2 Mpx. Oferuje ponadto podgląd w czasie rzeczywistym efektów edycji obrazu i łatwą zmianę ustawień balansu bieli i naświetlania. Inteligentna funkcja „All Smiles”. dobiera najlepsze wyrazy twarzy osób na kolejnych zdjęciach, automatycznie komponując „idealne zdjęcie”. Z kolei funkcja “Smart Remove” pozwala usunąć niechciane przedmioty i osoby w tle.

ASUS Fonepad Note 6 dostępny jest także z opcjonalnym ochronnym etui Side Flip Cover wykonanym z trwałych materiałów syntetycznych, chroniących zarówno ekran, jak i tył tabletu. Side Flip Cover mocowany jest przy lewej krawędzi urządzenia, przez co daje się szybko i łatwo otwierać, a jego powierzchnia powleczona jest gumą zapobiegającą ślizganiu się w dłoni.

Fonepad Note 6 dostępny jest w wariantach czarnym i białym, z 1. GB lub 32 GB pamięci dyskowej. Oba modele posiadają też wejście na karty microSDHC, co pozwala na powiększenie ilości dostępnej pamięci.

Specyfikacja techniczna:

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także