GoTenna - walkie-talkie XXI wieku

GoTenna - walkie-talkie XXI wieku
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.03.2016 07:03, aktual.: 07.03.2016 14:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

GoTenna to przenośny nadajnik radiowy, który pozwoli wam wysłać z telefonu wiadomość tekstową lub komunikat o lokalizacji pomocny w sytuacjach kryzysowych.

W wielu miejscach musimy wciąż borykać się z problemem braku zasięgu sieci komórkowej. Wypad w góry czy do lasu może okazać się katastrofalny w skutkach, jeśli nie będziemy mogli wezwać pomocy w nagłym wypadku. GoTenna rozwiązuje ten problem. Ten przenośny nadajnik łączy smartfony ze sobą w taki sposób, że mogą się one ze sobą komunikować w sposób tekstowy nawet wtedy, gdy pozostaną one poza zasięgiem sieci komórkowej. Jedynym ograniczeniem jest zasięg - w przestrzeni otwartej jest on ograniczony do 6,4 km, natomiast w terenie zabudowanym do 1,6 km.

Oczywiście, odbiorca wiadomości musi także posiadać swoją GoTennę - na szczęście urządzenia są sprzedawane parami. Oprócz możliwości wysłania wiadomości na drugi smartfon, użytkownik może też wysłać sygnał w przestrzeń, gdzie odbiorą go wszyscy posiadacze GoTenny. Urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami pracującymi na iOS i Androidzie. Problemem jest jednak czas pracy baterii - wynosi on zaledwie 24. w trybie czuwania. GoTenna jest już dostępna w sprzedaży w cenie 199 dolarów za 2 szt.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)