Firma Acer prezentuje Aspire One 521 i 721- pierwsze netbooki z procesorami AMD

Firma Acer prezentuje Aspire One 521 i 721- pierwsze netbooki z procesorami AMD

Firma Acer prezentuje Aspire One 521 i 721- pierwsze netbooki z procesorami AMD
Źródło zdjęć: © Acer
24.05.2010 12:26

Firma Acer opracowała notebooki Aspire One 521 i Aspire One 721 oparte na platformie 2010 AMD HD Netbook Platform, zaprojektowanej z myślą o wykorzystaniu możliwości Internetu oraz technik wizualnych. Nowe netbooki są wyposażone w wyświetlacz o przekątnej 10,1” lub 11,6”.

Nowe netbooki są wyposażone w układ graficzny ATI Mobility Radeon HD 4225. zapewniający płynne wyświetlanie grafiki 3D, obsługę podstawowych gier oraz wydajne edytowanie lub konwertowanie plików wideo. Procesor AMD V105 umożliwia przeglądanie stron internetowych, wyświetlanie strumieniowo przesyłanych filmów o rozdzielczości HD, korzystanie z poczty elektronicznej i czata, wyświetlanie zdjęć, a także pracę z aplikacjami wyświetlającymi grafikę o dużej rozdzielczości.

Obraz
© (fot. Acer)

Netbooki są wyposażone w port HDMI pozwalający na łatwe podłączenie do telewizora HDTV lub projektora wideo i wyświetlanie obrazu o większej rozdzielczości, nawet 1080p, na dużym ekranie.

Wyposażenie, w tym łącze Wi-Fi, karta LAN oraz opcjonalny Bluetooth, zapewnia mobilność i umożliwia utrzymywanie kontaktu ze znajomymi oraz całym światem. Wbudowana kamera internetowa Acer CrystalEye i cyfrowy mikrofon pozwalają na uczestniczenie w wideo-czatach lub wideo-konferencjach, a także na wykonywanie zdjęć.

Obraz
© (fot. Acer)

W celu uzyskania opływowego kształtu zastosowano akumulator, który jest dopasowany do obudowy. Duża klawiatura pozwala na komfortowe pisanie, podczas gdy touchpad typu multi-gesture umożliwia wygodne przewijanie dokumentów, obracanie i powiększanie zdjęć, a także przełączanie stron internetowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)