Acer Aspire One 722 - netbook z AMD Fusion

Acer Aspire One 722 - netbook z AMD Fusion
Źródło zdjęć: © Acer

16.05.2011 13:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy netbook Acer Aspire One 722 został wyposażony w procesor AMD Fusion, dzięki czemu powinien pozwolić na oglądanie filmów w jakości HD i granie w gry komputerowe, które są bardziej wymagające sprzętowo niż pasjans

Technologia AMD Fusion to nic innego jak połączenie w jednym komputerze dwóch układów: procesora AMD C-5. oraz układu graficznego AMD Radeon HD 6250, który obsługuje najnowsze biblioteki i funkcje graficzne. Acer zapewnia, że ich nowy netbook umożliwia oglądanie filmów o rozdzielczości HD, w tym z serwisów internetowych dzięki nawet 3-krotnie szybszej transmisji strumieniowej. Dodatkowo, komputer wyposażono w szybkie pamięci RAM DDR3.

Netbook Aspire One 72. jest oferowany w dwóch wersjach kolorystycznych, niebieskiej oraz czarnej, tekstura pokrywy ma przypominać fale na wodzie. Co ciekawe, producent zapewnia, że na obudowie nie pozostają odciski palców oraz ślady po nadgarstkach. Komputer ma grubość 2,54 cm, kompaktowe wymiary oraz niewielki ciężar (1,35 kg z akumulatorem 6-ogniwowym). Nowy netbook posiada pełnowymiarową klawiaturę Acer FineTip oraz touchpad z obsługą multidotyku.

Obraz
© (fot. Acer)

Nowy netbook jest wyposażony w wyświetlacz Acer CineCrystal o przekątnej 11,6 cala, dużej jasności, rozdzielczości HD i formacie 16:9. Oprócz tego, netbook jest też wyposażony w port HDMI pozwalający na łatwe podłączenie do telewizora HDTV, monitora lub projektora wideo i wyświetlanie obrazu o rozdzielczości nawet 1080p, na dużym ekranie.

Wyposażenie komunikacyjne nowego Acera to łącze Wi-Fi, karta LAN oraz opcjonalny modem 3. lub interfejs Bluetooth. Kamera internetowa Acer Crystal Eye współpracująca z programem Acer Video Conference Manager, który poprawia jakość obrazu, pozwala na korzystanie z czata, wykonywanie zdjęć oraz uczestniczenie w wideo konferencjach, a także umożliwia natychmiastowe przesyłanie zdjęć, dokumentów, czy obrazów z ekranu.

Przykładowa konfiguracja:

Aspire One 722 - matryca 11,6 cala, procesor AMD C-50, grafika Radeon HD 6250, pamięć 4 GB DDR3, dysk twardy 500 GB, Bluetooth, Windows 7 Home Premium, cena 1399 zł brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)