Facebook f8: przycisk "nie cierpię tego!" oraz dzielimy się muzyką

Facebook f8: przycisk "nie cierpię tego!" oraz dzielimy się muzyką

23.09.2011 10:33, aktual.: 23.09.2011 10:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najciekawszą facebookową nowością, zapowiedzianą na konferencji f8, jest możliwość łatwego dzielenia się muzyką ze znajomymi.

Facebookowa konferencja f8 obfitowała w nowości dotyczące największego portalu społecznościowego na świecie. My opowiemy o najważniejszych.

Jak stwierdził Mark Zuckerberg, Profile na Facebooku to jego najważniejsza rzecz. Ciężko się nie zgodzić, dlatego o zmianach w tym module zaczęto opowiadać na samym początku. Profile zostaną wyposażone w moduł Timeline, który wyświetla najważniejsze wydarzenia dotyczące twojej osoby, od momentu założenia konta na Facebooku, aż do dnia dzisiejszego.

Pierwszeństwo będą miały najświeższe zmiany. Im dalej sięgniemy w przeszłość, tym kryteria istotności będą coraz surowsze, by dało się doczytać do samego końca. Każdy wpis z Timeline można rozwinąć i doczytać więcej o danym wydarzeniu. Timeline będzie korzystał z danych o geolokalizacji i z aplikacji, jeżeli treści przez niego wyświetlane będą z nimi powiązane. Funkcja będzie działała również w wersji mobilnej.

Druga zmiana to nowa wersja OpenGraph i nowa klasa aplikacji. Od tej pory nie jesteśmy ograniczeni tylko do „Lubienia”. czegoś. Facebookowy przycisk może przyjąć dowolną formę („kocham to”, „polecam to”, „nie cierpię tego”, itd.). Dodany też zostanie Ticker, który będzie wyświetlał aktywności naszych przyjaciół, które wydarzyły się od czasu, kiedy otwarliśmy w przeglądarce Facebooka.

A co z tą nową klasą aplikacji? Chodzi o takie, które potrafią dzielić się multimediami, zwłaszcza muzyką, za pomocą OpenGraph. Dzięki temu mechanizmowi, będziesz mógł opublikować link do strumienia z piosenką, której właśnie słuchasz, czy też posłuchać tego, czego słuchają znajomi, za pomocą różnych usług, takich jak, przykładowo, Spotify, Hulu czy Netflix.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:"10 najlepszych rozszerzeń do Firefoksa"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)