Dwurdzeniowa karta graficzna GIGABYTE GV-R597D5-2GD-B

Dwurdzeniowa karta graficzna GIGABYTE GV‑R597D5-2GD-B

Dwurdzeniowa karta graficzna GIGABYTE GV-R597D5-2GD-B
Źródło zdjęć: © Gigabyte
24.11.2009 11:24

W ofercie GIGABYTE pojawiła się dwurdzeniowa karta graficzna GV-R597D5-2GD-B. Jest to produkt z najwyższej półki, który pod względem wydajności graficznej nie ma sobie równych. Zaawansowani gracze mogą liczyć na doskonałe efekty w wymagających grach takich jak Crysis czy FarCry 2

Najważniejsze zalety nowego modelu to 2 procesory graficzne ATI Radeon z serii HD 580. wykonane w procesie technologicznym 40 nm oraz 2 GB superszybkiej pamięci GDDR5. Zegary GPU i pamięci karty ustawiono odpowiednio na poziomie 725 i 4000 MHz. GV-R597D5-2GD-B wspiera biblioteki: DirectX 11 i OpenGL 3.1, które gwarantują niezwykle realistyczne odwzorowanie obrazów w grach. Imponująco prezentuje się również zestaw technologii ATI takich jak dual CrossFireX, Stream Technology, multi-GPU, Video Decoder 2 (UVD 2) czy ATI Avivo HD.

Obraz
© (fot. Gigabyte)

Karta GV-R597D5-2GD-B została wyposażona w złącze graficzne PCI Express 2.1 zapewniające zgodność sygnałową oraz napięciową z nadchodzącym standardem PCI-E 3.0. dwa złącza dual-DVI-I i najnowszej generacji mini DisplayPort. Nowością jest także technologia ATI Eyefinity. Dzięki niej gracze mają możliwość podłączenia 3 niezależnych monitorów do jednej karty graficznej oraz osiągnięcie ciekawego efektu otaczającego obrazu (tzw. "surround view") poprzez połączenie ich w dużą, zintegrowaną powierzchnię wyświetlania. Rozciągnięcie przestrzeni roboczej jednego komputera na kilka monitorów pozwala graczom na uzyskanie pełnej widoczności toczącej się akcji oraz większe możliwości kontroli w grach RTS, szybsze reagowanie w grach FPS, wyeliminowanie martwych stref w grach wyścigowych. Technologia ATI Eyefinity znajduje zastosowanie także w pracy. Obsługa wielu monitorów pozwala wyświetlać jednocześnie więcej danych, aplikacji i obrazów oraz eliminuje potrzebę czasochłonnego przełączania między aplikacjami i oknami,
klikania myszką i przewijania.

W przypadku tak zaawansowanego modelu, duże znaczenie mają nowoczesne rozwiązania optymalizujące pobór energii elektrycznej. Dzięki technologii ATI PowerPlay pobór energii dostosowany jest od aktualnego trybu pracy procesora, co pozwala w znacznym stopniu obniżyć jej zużycie podczas mniejszego obciążenia GPU.

GV-R597D5-2GD-B oferuje wydajność umożliwiającą uruchomienie dowolnej gry z dowolnymi ustawieniami. To produkt z najwyższej półki, który nie zawiedzie oczekiwań najbardziej wymagających użytkowników.

Specyfikacja:

Obraz
© (fot. Gigabyte)

Wszystkie produkty GIGABYTE objęte są 3 letnią gwarancją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)