Nowa karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 670

Nowa karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 670

Nowa karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 670
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.05.2012 11:07, aktualizacja: 14.05.2012 12:17

Gigabyte zaprezentował nową kartę dla wymagających graczy - GV-N670OC-2GD. Model ten, zbudowano w oparciu o procesor graficzny NVIDIA Kepler, składający się z 1344 rdzeni CUDA i wytworzony w wymiarze technologicznym 28nm. GV-N670OC-2GD wyposażony jest także w szybkie pamięci GDDR5 oraz autorski system schłodzenia Gigabyte Windforce z technologią Triangle Cool.

Gigabyte zaprezentował nową kartę dla wymagających graczy - GV-N670OC-2GD. Model ten, zbudowano w oparciu o procesor graficzny Nvidia Kepler, składający się z 1344 rdzeni CUDA i wytworzony w wymiarze technologicznym 28nm. GV-N670OC-2GD wyposażony jest także w szybkie pamięci GDDR5 oraz autorski system schłodzenia Gigabyte Windforce z technologią Triangle Cool.

Karta wspiera standardy Microsoft DirectX 1. i PCI-Express 3.0 oraz technologie Nvidia 3D Vision Surround, 3D Vision, PhysX i 3-way SLI. GV-N670OC-2GD wykorzystuje również zalety rozwiązania jakim jest Nvidia GPU Boost, które odpowiada za automatyczne podbijanie zegarów karty graficznej, co dodatkowo podnosi jej wydajność podczas grania.

W przypadku modelu GV-N670OC-2GD producent wykorzystał najnowszą wersję systemu WINDFORCE 3. z technologią Triangle Cool. Składa się on z trzech, cichych wentylatorów, które dzięki specjalnie zaprojektowanym łopatkom wirnika gwarantują redukcję turbulencji w przepływie powietrza pomiędzy nimi. Kolejnym elementem WINDFORCE 3X są trzy miedziane rurki cieplne, o średnicy 8mm, które odpowiadają za szybkie odprowadzanie ciepła z powierzchni karty graficznej. Konstrukcja taka oferuje znaczne obniżenie temperatury rdzenia GPU oraz zauważalne zmniejszenie poziomu hałasu generowanego przez kartę graficzną Gigabyte GV-N670OC-2GD.

GV-N670OC-2GD, podobnie jak flagowy, jednoukładowy model bazujący na procesorze graficznym GTX 680. zapewnia wysoką moc obliczeniową oraz obsługę wielu nowatorskich rozwiązań. Przykładem może być najnowsza technologia wygładzania krawędzi NVIDIA FXAA/DXAA i funkcja dynamicznej synchronizacji pionowej Vertical Sync. Oprócz tego GV-N670OC-2GD oferuje wsparcie dla technologii NVIDIA 3D Vision Surround, która umożliwia generowanie obrazu 3D wyświetlanego na kilku monitorach jednocześnie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)