Nowa karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 670

Nowa karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 67014.05.2012 11:07
Nowa karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 670
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Gigabyte zaprezentował nową kartę dla wymagających graczy - GV-N670OC-2GD. Model ten, zbudowano w oparciu o procesor graficzny NVIDIA Kepler, składający się z 1344 rdzeni CUDA i wytworzony w wymiarze technologicznym 28nm. GV-N670OC-2GD wyposażony jest także w szybkie pamięci GDDR5 oraz autorski system schłodzenia Gigabyte Windforce z technologią Triangle Cool.

Gigabyte zaprezentował nową kartę dla wymagających graczy - GV-N670OC-2GD. Model ten, zbudowano w oparciu o procesor graficzny Nvidia Kepler, składający się z 1344 rdzeni CUDA i wytworzony w wymiarze technologicznym 28nm. GV-N670OC-2GD wyposażony jest także w szybkie pamięci GDDR5 oraz autorski system schłodzenia Gigabyte Windforce z technologią Triangle Cool.

Karta wspiera standardy Microsoft DirectX 1. i PCI-Express 3.0 oraz technologie Nvidia 3D Vision Surround, 3D Vision, PhysX i 3-way SLI. GV-N670OC-2GD wykorzystuje również zalety rozwiązania jakim jest Nvidia GPU Boost, które odpowiada za automatyczne podbijanie zegarów karty graficznej, co dodatkowo podnosi jej wydajność podczas grania.

W przypadku modelu GV-N670OC-2GD producent wykorzystał najnowszą wersję systemu WINDFORCE 3. z technologią Triangle Cool. Składa się on z trzech, cichych wentylatorów, które dzięki specjalnie zaprojektowanym łopatkom wirnika gwarantują redukcję turbulencji w przepływie powietrza pomiędzy nimi. Kolejnym elementem WINDFORCE 3X są trzy miedziane rurki cieplne, o średnicy 8mm, które odpowiadają za szybkie odprowadzanie ciepła z powierzchni karty graficznej. Konstrukcja taka oferuje znaczne obniżenie temperatury rdzenia GPU oraz zauważalne zmniejszenie poziomu hałasu generowanego przez kartę graficzną Gigabyte GV-N670OC-2GD.

GV-N670OC-2GD, podobnie jak flagowy, jednoukładowy model bazujący na procesorze graficznym GTX 680. zapewnia wysoką moc obliczeniową oraz obsługę wielu nowatorskich rozwiązań. Przykładem może być najnowsza technologia wygładzania krawędzi NVIDIA FXAA/DXAA i funkcja dynamicznej synchronizacji pionowej Vertical Sync. Oprócz tego GV-N670OC-2GD oferuje wsparcie dla technologii NVIDIA 3D Vision Surround, która umożliwia generowanie obrazu 3D wyświetlanego na kilku monitorach jednocześnie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)