Domowe centrum rozrywki z chłodzeniem wodnym od NEC‑a

Domowe centrum rozrywki z chłodzeniem wodnym od NEC-a
Źródło zdjęć: © NEC

05.09.2007 13:00, aktual.: 05.09.2007 13:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Japoński koncern wprowadził do sprzedaży w Kraju Kwitnacej Wiśni komputer Valuestar W, domowe centrum multimedialne, wyposażone w procesor z systemem chłodzenia wodnego, tuner telewizyjny oraz napęd optyczny zdolny do odczytu płyt HD DVD oraz odczytu i zapisu krążków Blu-ray.

*Japoński koncern wprowadził do sprzedaży w Kraju Kwitnącej Wiśni komputer Valuestar W, domowe centrum multimedialne, wyposażone w procesor z systemem chłodzenia wodnego, tuner telewizyjny oraz napęd optyczny zdolny do odczytu płyt HD DVD oraz odczytu i zapisu krążków Blu-ray. *
NEC stosował już ciecz jako chłodziwo w starszych modelach swoich komputerów. Skoro problem hałasu generowanego przez procesor został rozwiązany, inżynierowie koncernu skierowali swoją uwagę na inny głośny komponent - dysk twardy. W modelu Valuestar W HDD został owinięty pianką tłumiącą. W ten sposób jednak dysk bardziej się nagrzewa, wobec czego konieczne było zastosowanie rozbudowanego systemu chłodzącego, obsługującego zarówno procesor jak i sam napęd.

Valuestar W należy do czwartej generacji pecetów chłodzonych cieczą, jakie wyprodukował NEC. Zastosowany w nim system chłodzenia został zaś zaprojektowany przez innego japońskiego producenta, Hitachi. Wersja komputera, jaka trafiła do sprzedaży, wyposażona w procesor Intel Core 2 Duo, kartę graficzną Nvidia GeForce 8400, 2 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 750 GB, czytnik Blu-ray Disc/HD DVD i dołączony 22-calowy monitor LCD, kosztuje ok. 3075 USD ( w przeliczeniu ).

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)