Domowe multimedia w nowej odsłonie

Domowe multimedia w nowej odsłonie

16.11.2010 14:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Synology zaprezentowała DiskStation DS211j, nowy, dwudyskowy serwer NAS przeznaczony do współdzielenia danych oraz przechowywania kopii zapasowych w domu lub małym biurze. Wraz z Synology Remote, nowym pilotem do bezprzewodowego sterowania, oraz DS Audio, aplikacją do telefonów typu smartfon, serwer DS211j przekształca się w przystępne cenowo, domowe centrum rozrywki umożliwiające różnymi metodami dostęp i odtwarzanie zgromadzonych plików muzycznych.

Zainstalowany w urządzeniu system operacyjny DiskStation Manager 3.0 (DSM 3.0. udostępnia bogaty zestaw multimedialnych funkcji. Zarządzanie nimi odbywa się za pośrednictwem przyjaznego dla użytkownika interfejsu. Aplikacja Audio Station odpowiada za łatwe współdzielenie plików muzycznych w sieci, odtwarzanie internetowych rozgłośni radiowych, a także współpracę z odtwarzaczem iPod.

Emitowany przez pilota sygnał RF pozwala na sterowanie Audio Station z każdego kierunku, a nawet z sąsiedniego pokoju. Co więcej, przyciski z predefiniowanymi funkcjami ułatwiają dostęp do ulubionych list utworów, Smart Playlist oraz internetowych stacji radiowych. Pilot Synology Remote jest kompatybilny z szeroką gamą domowego sprzętu stereo oraz głośników i oferowany jest z 3 rodzajami wyjść –. gniazdem audio typu Jack 3,5mm, złączem USB oraz optycznym S/PDIF.

Obraz
© (fot. Synology)

Wśród innych multimedialnych aplikacji znalazły się Photo Station oraz Web Station, a także funkcja umożliwiająca dostęp do plików z urządzeń przenośnych. Photo Station upraszcza proces współdzielenia fotografii, nagrań wideo oraz bloga, umożliwiając nadawanie innym użytkownikom stosownych uprawnień dostępu przez Internet. Web Station posiada wbudowaną obsługę PHP+MySQL i pozwala na hosting własnej strony internetowej. Dodatkowo, dostępne są dwie aplikacje na telefony typu smartfon –. DS audio oraz DS photo+, dzięki którym posiadacze telefonów iPhone oraz Android mogą przez Internet transmitować strumieniowo pliki muzyczne oraz uzyskiwać dostęp do innych multimediów zgromadzonych w DS211j.

Wszystkie cenne dane przechowywane w SynologyDS211. mogą być zabezpieczone na kilka sposobów. Oprócz wykonywania kopii zapasowej plików z komputera na serwer DiskStation, w urządzeniu DS211j dostępna jest technologia Synology Hybrid RAID, umożliwiająca przechowywanie lustrzanego odbicia plików na dwóch zamontowanych dyskach twardych lub zwiększenie ogólnej przestrzeni na dane. Nawet bez znajomości technologii RAID, kopię bezpieczeństwa można wykonać w kilku prostych krokach. Aby zabezpieczyć dane na zewnętrznym nośniku USB, po jego podłączeniu wystarczy nacisnąć przycisk kopiowania na przednim panelu. Synology DS211j posiada procesor 1.2GHz, wyróżniający się większą wydajnością niż zamontowany w modelu poprzedniej generacji, 128MB pamięci RAM, port Gigabit LAN oraz trzy gniazda USB.

Ceny:
DiskStation DS211j około 760zł
Pilot Synology Remote: około 180zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)