BWMeter 5.2.3 - Monitor połączeń sieciowych

BWMeter 5.2.3 - Monitor połączeń sieciowych

BWMeter 5.2.3 - Monitor połączeń sieciowych
Źródło zdjęć: © IDG.pl
28.06.2010 12:30, aktualizacja: 05.07.2010 00:26

Jeżeli chcesz zgłębić tajemnice działania swojej sieci i połączenia internetowego zainstaluj BWMeter. Program powie ci, który komputer pobrał najwięcej danych, jaka jest szybkość połączenia z Internetem i która aplikacja obciąża za bardzo łącze.

Cena: 30 dol.
Informacje: www.desksoft.com/BWMeter.htm

BWMeter to rozbudowane narzędzie pomiarowe do kontroli szybkości łącz internetowych i wielkości przesyłanych danych. Program na bieżąco monitoruje i wyświetla dane o szybkości połączenia w sieci lokalnej i internetowego, analizuje nadawców i adresatów poszczególnych pakietów, sprawdza używane protokoły i porty. Generuje czytelne wykresy i dokładne statystyki z podziałem na poszczególne komputery korzystające z sieci.

Obraz
© BWMeter 5.2.3 (fot. IDG.pl)

Program przyda się użytkownikom połączeń, które mają limity przesyłanych informacji. Mierzy bowiem wielkość wysłanych i odebranych danych. W razie potrzeby, gdy przekroczone zostaną założone ograniczenia wyświetli stosowny komunikat, uruchomi alarm dźwiękowy ograniczy bądź całkowicie zablokuje transfer. Alarmy można definiować w cyklach dziennych, tygodniowych, miesięcznych, a nawet rocznych. Kontroli może być poddawana również szybkość działania łącza a komunikaty wyświetlane w razie spadku transferu poniżej pewnej granicy. W prosty sposób można również sprawdzać szybkość i wielkość danych pobranych z określonego serwer umieszczonego w Internecie.

Aplikacja funkcjonuje również, jak prosty firewall. Sprawdza wychodzące i przychodzące połączenia i umożliwia zablokowanie komunikacji poszczególnym programom korzystającym z sieci. Za pomocą precyzyjnych filtrów pozwala prowadzić bardzo dokładne obserwacje przesyłanych pakietów. Zarejestrowane dane można wyeksportować do zewnętrznego pliku i poddać dalszej obróbce. BWMeter nie ma polskiej wersji językowej. Jego wariant testowy działa 3. dni.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)