4 miliardy połączeń telefonami komórkowymi

4 miliardy połączeń telefonami komórkowymi11.02.2009 21:02
4 miliardy połączeń telefonami komórkowymi

Jak wynika z informacji stowarzyszenia Global System for Mobile Communications ( GSMA ), liczba połączeń między telefonami komórkowymi przekroczyła 4 miliardy na całym świecie. Według wstępnych szacunków do 2013 roku ma ich być już ponad 6 miliardów.

Stowarzyszenie Global System for Mobile Communications zorganizowało dzisiaj konferencję prasową, na której podało informację o nowym rekordzie: na całym świecie dokonano już 4 miliardy połączeń telefonami komórkowymi. Oczywiście ta suma nie przekłada się na ilość użytkowników, bo jedna osoba może mieć kilka aparatów. Według wstępnych szacunków do 201. roku połaczeń z telefonów komórkowych będzie ponad 6 miliardów.
"Z naszych szacunków wynika, że w Europie Zachodniej około 20. połączeń jest wykonywana przez użytkowników, którzy posiadają więcej niż jedno urządzenie do komunikacji. Taka sytuacja dotyczy wielu miejsc, gdzie występuje rozwinięty rynek" - mówi rzecznik GSMA.
Z danych również wynika, że ponad 100 milionów połączeń zostało wykonanych za pomocą łączy szerokopasmowych. Ten wskaźnik odzwierciedla popularność laptopów, które łączą się z Internetem za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)