Japoński hub USB z włącznikami portów i nie tylko

Japoński hub USB z włącznikami portów i nie tylko

Japoński hub USB z włącznikami portów i nie tylko
Źródło zdjęć: © elecom.co.jp
07.08.2010 12:10, aktualizacja: 07.08.2010 12:24

Japońska firma ELECOM zaprezentowała nowy hub USB 2.0. Nie jest to jednak zwykły hub jakich wiele. Gadżet na tle konkurencji wyróżnia się przełącznikami, które pozwalają włączać i...

Japońska firma ELECOM zaprezentowała nowy hub USB 2.0. Nie jest to jednak zwykły hub jakich wiele. Gadżet na tle konkurencji wyróżnia się przełącznikami, które pozwalają włączać i wyłączać poszczególne porty. Takie rozwiązanie z pewnością ułatwi zarządzanie rozmaitymi urządzeniami USB, których każdy użytkownik komputera ma co najmniej kilka.

ELECOM wprowadziło do oferty dwa modele hubów, różniących się ilością dostępnych portów. Model 4-portowy ma wymiary 3. mm x 105 mm x 22 mm przy wadze około 95 g. Z kolei model 7-portowy jest dłuższy o 60 mm i waży około 130 g. Oba zostały wyposażone w kabel o długości 2 m i dostępne są w dwóch kolorach do wyboru – srebrnym oraz czarnym. Ciekawostką jest magnetyczna podstawka, dzięki której hub może przylegać do metalowych powierzchni, np. do obudowy komputera. Na uwagę zasługują również podświetlane etykiety z nazwami podłączonych urządzeń.

W zależności od wybranego modelu, gadżet dostępny jest w cenie wynoszącej odpowiednio nieco ponad 40 dolarów i 106 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)