Będzie minilaptop Della

Będzie minilaptop Della
Źródło zdjęć: © IDG

30.05.2008 11:30, aktual.: 30.05.2008 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykański producent komputerów zaprezentował zdjęcia swojego pierwszego ultraprzenośnego laptopa mającego konkurować z Asus Eee PC i HP Compaq 2133. Co ciekawe, nastąpiło to po tym, gdy w Internecie zostały opublikowane zdjęcia prezesa firmy, Michaela Dell, noszącego sprzęt ze sobą.

Maszyna ma nosić nazwę Mini Inspiron. M. Dell został sfotografowany z nią w trakcie konferencji D: All Things Digital ( D6 ) i to nie przez profesjonalnego dziennikarza bądź reportera, ale przez... blogera. Rzeczniczka firmy, Anne Camden, w korporacyjnym blogu ( gdzie udostępniono oficjalnie fotografie maszyny ) napisała: "Czapki z głów przed Brianem Lamem z Gizmodo, bo wygląda na to, że złapał Michaela [Della - redakcja] przemierzającego korytarze między sesjami i zobaczył coś, co rozpoznają użytkownicy Ideastorm" ( jest to serwis skupiający użytkowników produktów firmy ).

Obraz
© (fot. IDG)

Zdjęcia komputera pojawiły się w serwisie Gizmodo z komentarzem autora: "Widzę trzy porty USB, czytnik kart pamięci, wyjście VGA, Ethernet i tę czerwoną pokrywę matrycy". Nie wiadomo, pod kontrolą jakiego systemu operacyjnego będzie pracował komputer - M. Dell nie chciał tego zdradzić w rozmowie z blogerem.

Rzeczniczka firmy również nie ujawnia dalszych szczegółów dotyczących specyfikacji urządzenia, obiecując, że informacje na ten temat zostaną udostępnione wkrótce. Być może nastąpi to w trakcie zaplanowanych na początek przyszłego miesiąca ( 3 - 7 czerwca ) targów Computex, co sugerować może, że w "Mini Inspironie" zastosowano procesory Atom Diamondville Intella ( ich oficjalna premiera ma nastąpić właśnie podczas tej mającej miejsce na Tajwanie imprezy ). Nie jest to jednak przesądzone - komputer może równie dobrze korzystać z układów Via, tak jak HP Compaq 2133 - http://www.pcworld.pl/news/146832.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)