Amerykańscy lekarze wybierają iPhone’a

Amerykańscy lekarze wybierają iPhone’a
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

06.08.2009 14:34, aktual.: 27.08.2009 16:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pracownicy służby zdrowia wydają się być naturalnym rynkiem zbytu dla smartphone’ów, zwłaszcza, że administracja Obamy obiecuje komputeryzację archiwów amerykańskiej służby zdrowia. Pytanie brzmi: których „smartphone’ów” będą używać lekarze i pielęgniarki?

Firma Software Advice z Austin starała się odpowiedzieć na to pytanie w ubiegłym tygodniu. W przeprowadzonym sondażu wysłano e-maile do 70. pracowników służby zdrowia i otrzymano 71 odpowiedzi. Uzyskane rezultaty ukazują interesujący mix preferencji w zależności od zajmowanych stanowisk.

Obraz
© (fot. Apple)

Lekarze, pielęgniarki i studenci mocno skłaniają się w kierunku Apple iPhone. Pracownicy IT, którzy wydają się wypróbowywać szerszy zakres urządzeń, również preferują iPhone, choć już nie tak mocno. Administratorzy –. przynajmniej ci, którzy odpowiedzieli w sondażu - nie ukrywali się ze swoimi preferencjami dla telefonów BlackBerry. Palm Pre zajął też mocne drugie miejsce wśród studentów.

Raport głosi: “Większość ludzi jest zadowolona ze swoich telefonów, bez względu na markę, której używa.” Telefony Pre oraz Google oparte o Android były jedynymi, które uzyskały oceny 100% satysfakcji wśród użytkowników. Wynik iPhone’a plasował się gdzieś w okolicach 90%, Microsoft Windows Mobile - 60%, BlackBerry - ok. 50% - mniej więcej tyle samo zadowolonych, co rozczarowanych użytkowników. Na koniec raport porównuje do czego pracownicy służby zdrowia wykorzystują swoje telefony obecnie, a do czego mają nadzieję w przyszłości. Jedyną powiązaną z zawodem funkcjonalnością obecnie jest spis leków przepisywanych na receptę, bez wątpienia dzięki popularności Epocrates app, działającemu w różnych wersjach na urządzeniach iPhone, BlackBerry, Palm oraz Windows Mobile. Ale w przyszłości smartphony mogą być używane do wielu różnych zadań, włączając w to monitorowanie stanu pacjentów, zlecanie testów laboratoryjnych, przeglądanie prześwietleń rentgenowskich i tomografii komputerowych, przepisywanie leków przez
internet.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także