Amerykańscy lekarze wybierają iPhone’a

Amerykańscy lekarze wybierają iPhone’a

Amerykańscy lekarze wybierają iPhone’a
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
06.08.2009 14:34, aktualizacja: 27.08.2009 16:44

Pracownicy służby zdrowia wydają się być naturalnym rynkiem zbytu dla smartphone’ów, zwłaszcza, że administracja Obamy obiecuje komputeryzację archiwów amerykańskiej służby zdrowia. Pytanie brzmi: których „smartphone’ów” będą używać lekarze i pielęgniarki?

Firma Software Advice z Austin starała się odpowiedzieć na to pytanie w ubiegłym tygodniu. W przeprowadzonym sondażu wysłano e-maile do 70. pracowników służby zdrowia i otrzymano 71 odpowiedzi. Uzyskane rezultaty ukazują interesujący mix preferencji w zależności od zajmowanych stanowisk.

288772931117660307
© (fot. Apple)

Lekarze, pielęgniarki i studenci mocno skłaniają się w kierunku Apple iPhone. Pracownicy IT, którzy wydają się wypróbowywać szerszy zakres urządzeń, również preferują iPhone, choć już nie tak mocno. Administratorzy –. przynajmniej ci, którzy odpowiedzieli w sondażu - nie ukrywali się ze swoimi preferencjami dla telefonów BlackBerry. Palm Pre zajął też mocne drugie miejsce wśród studentów.

Raport głosi: “Większość ludzi jest zadowolona ze swoich telefonów, bez względu na markę, której używa.” Telefony Pre oraz Google oparte o Android były jedynymi, które uzyskały oceny 100% satysfakcji wśród użytkowników. Wynik iPhone’a plasował się gdzieś w okolicach 90%, Microsoft Windows Mobile - 60%, BlackBerry - ok. 50% - mniej więcej tyle samo zadowolonych, co rozczarowanych użytkowników. Na koniec raport porównuje do czego pracownicy służby zdrowia wykorzystują swoje telefony obecnie, a do czego mają nadzieję w przyszłości. Jedyną powiązaną z zawodem funkcjonalnością obecnie jest spis leków przepisywanych na receptę, bez wątpienia dzięki popularności Epocrates app, działającemu w różnych wersjach na urządzeniach iPhone, BlackBerry, Palm oraz Windows Mobile. Ale w przyszłości smartphony mogą być używane do wielu różnych zadań, włączając w to monitorowanie stanu pacjentów, zlecanie testów laboratoryjnych, przeglądanie prześwietleń rentgenowskich i tomografii komputerowych, przepisywanie leków przez
internet.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)