AMD współpracuje z... Intelem

AMD współpracuje z... Intelem

13.06.2008 10:30

Koncern AMD podpisał z firmą Havok umowę o partnerstwie. Na jej podstawie Havok pomoże AMD w stworzeniu procesora graficznego, który będzie lepiej przetwarzał zjawiska fizyczne. W umowie nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że właścicielem Havoka jest... Intel.

Przedstawiciele AMD prowadzili rozmowy z Havokiem już wcześniej ale zawieszono je w momencie, gdy Intel kupił tę firmę. Sytuacja stała się dla AMD jeszcze trudniejsza, gdy Ageia, inna z firm pracujących nad procesorem fizycznym, została przejęta przez Nvidię. AMD pozostało z niczym.

Teraz koncern postanowił porozumieć się z Intelem. Oba przedsiębiorstwa pomogą więc sobie w walce ze wspólnym wrogiem - Nvidią.

Ze współpracy zadowolone jest szczególnie AMD. Przedstawiciele tej firmy oświadczyli, że technologia Havoka "wyjątkowo dobrze pasuje do całej rodziny procesorów AMD, w tym do procesorów czterordzeniowych. Obie firmy będą też pracowały nad wykorzystaniem przetwarzania równoległego GPU ATI Radeon do symulowania w przyszłości zjawisk fizycznych".

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)