759 tys. zł rekordowego rachunku telefonicznego

759 tys. zł rekordowego rachunku telefonicznego
Źródło zdjęć: © pixbay / FirmBee

21.04.2016 08:00, aktual.: 05.07.2016 11:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

201 tys. dolarów, czyli przy obecnym kursie wymiany walut 759 tys. zł wyniósł rekordowy nieopłacony rachunek telefoniczny w USA, wystawiony przez T-Mobile.

Celina Aarons z Florydy początkowo myślała, że to jakaś pomyłka, jednak T-Mobile twardo liczył na natychmiastowe uregulowanie płatności twierdząc, że opłaty zostały naliczone prawidłowo. Jak nietrudno się domyślić, winowajcą był roaming.

Celina wykorzystywała swoje numery m.in. do komunikacji SMS-owej ze swoimi głuchoniemymi braćmi. Póki ci byli w kraju, średnie miesięczne rachunki wynosiły 175 dolarów. Gdy jednak młodszy z nich wyjechał na dwa tygodnie do Kanady, nie aktywował żadnych usług obniżających ceny roamingu.

Przy kosztach transmisji danych ok. 10 dolarów za megabajt, przesłanie pojedynczego filmu z wakacji pochłaniało kwoty rzędu 2000 dolarów. Do tego doszły 2000 SMS-ów, również naliczanych według specjalnych stawek międzynarodowych.

Ze względu na trudną sytuację finansową rodziny, T-Mobile USA zdecydował się umorzyć większość z naliczonej opłaty - aż 198,5 tys. dolarów. Na spłatę pozostałej kwoty 2500 dolarów dał zaś pani Aarons 6 miesięcy.

Opisana wyżej sytuacja była jedną z wielu przyspieszających zmiany w polityce cen roamingu. Obecnie T-Mobile USA oferuje za darmo nielimitowaną transmisję danych i SMS-y w ponad 14. krajach całego świata (w tym w Polsce), a do tego połączenia głosowe w roamingu w cenie 20 centów za minutę. W przypadku Kanady i Meksyku bezpłatne są też połączenia głosowe.

ag

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)