759 tys. zł rekordowego rachunku telefonicznego

Strona główna759 tys. zł rekordowego rachunku telefonicznego
21.04.2016 08:00
759 tys. zł rekordowego rachunku telefonicznego
Źródło zdjęć: © pixbay / FirmBee

201 tys. dolarów, czyli przy obecnym kursie wymiany walut 759 tys. zł wyniósł rekordowy nieopłacony rachunek telefoniczny w USA, wystawiony przez T-Mobile.

Celina Aarons z Florydy początkowo myślała, że to jakaś pomyłka, jednak T-Mobile twardo liczył na natychmiastowe uregulowanie płatności twierdząc, że opłaty zostały naliczone prawidłowo. Jak nietrudno się domyślić, winowajcą był roaming.

Celina wykorzystywała swoje numery m.in. do komunikacji SMS-owej ze swoimi głuchoniemymi braćmi. Póki ci byli w kraju, średnie miesięczne rachunki wynosiły 175 dolarów. Gdy jednak młodszy z nich wyjechał na dwa tygodnie do Kanady, nie aktywował żadnych usług obniżających ceny roamingu.

Przy kosztach transmisji danych ok. 10 dolarów za megabajt, przesłanie pojedynczego filmu z wakacji pochłaniało kwoty rzędu 2000 dolarów. Do tego doszły 2000 SMS-ów, również naliczanych według specjalnych stawek międzynarodowych.

Ze względu na trudną sytuację finansową rodziny, T-Mobile USA zdecydował się umorzyć większość z naliczonej opłaty - aż 198,5 tys. dolarów. Na spłatę pozostałej kwoty 2500 dolarów dał zaś pani Aarons 6 miesięcy.

Opisana wyżej sytuacja była jedną z wielu przyspieszających zmiany w polityce cen roamingu. Obecnie T-Mobile USA oferuje za darmo nielimitowaną transmisję danych i SMS-y w ponad 14. krajach całego świata (w tym w Polsce), a do tego połączenia głosowe w roamingu w cenie 20 centów za minutę. W przypadku Kanady i Meksyku bezpłatne są też połączenia głosowe.

ag

Zobacz także: czy warto kupować elektronikę z second handu?

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)