67% ludzi nie zabezpiecza swoich telefonów

67% ludzi nie zabezpiecza swoich telefonów

67% ludzi nie zabezpiecza swoich telefonów
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
24.08.2011 11:40

Sophos opublikował wyniki badania przeprowadzonego przez TNS, niezależną grupę zajmującą się badaniami rynku. Badanie ujawnia nastawienie konsumentów do bezpieczeństwa urządzeń mobilnych i zapobiegania utracie danych. Mimo, że prawie jedna czwarta konsumentów (22%) zgubiła telefon komórkowy w przeszłości, a kolejne 12% straciło telefon w wyniku kradzieży, aż 67% nie ma utworzonego hasła na swoich komórkach w celu ochrony danych.

  1. badanych uznało, że kradzież lub zgubienie urządzenia to największe zagrożenie dla bezpieczeństwa urządzeń mobilnych; jednak tylko 57% posiada zabezpieczenie hasłem nawet na laptopach, a 18% przyznaje się do używania tego samego hasła do wszystkiego.
Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Utrata urządzeń mobilnych, poza tym że dotyka bezpieczeństwa danych konsumentów, to również rosnący problem dla przedsiębiorstw, ponieważ coraz częściej używamy jednego urządzenia do pracy i zadań osobistych. W rzeczywistości, użytkownicy są jednym z najsłabszych ogniw w bezpieczeństwie organizacji, dlatego też menedżerowie IT kładą duży nacisk na edukację. Aby pomóc w edukacji na temat zagrożeń związanych z technologią mobilną, Sophos udostępnił Mobile Security Toolkit - darmowy zestaw narzędzi zawierający najważniejsze porady dotyczące tworzenia bezpiecznych haseł, prezentację i poradnik wideo, whitepapers oraz przykładową politykę bezpieczeństwa dla urządzeń mobilnych.

Rozpowszechnienie smartfonów i tabletów, oraz różnice w systemach operacyjnych zainstalowanych na tych urządzeniach oznacza, że ryzyko potencjalnego ataku jest większe niż kiedykolwiek wcześniej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)