4 x EISA dla Panasonica

4 x EISA dla Panasonica

4 x EISA dla Panasonica
23.08.2007 13:30, aktualizacja: 23.08.2007 15:10

Panasonic otrzymał w tym roku 4 nagrody dla produktów elektroniki użytkowej przyznawane przez stowarzyszenie EISA.

Produkty japońskiego producenta wygrały w 4 kategoriach: telewizor plazmowy HD-Ready, kamera cyfrowa z twardym dyskiem, nagrywarka DVD/HDD oraz kompaktowy aparat fotograficzny.

Nagrody przyznano 42-calowemu telewizorowi plazmowemu TH-42PV70/PX70 ( który nawiasem mówiąc w naszych testach wypadł dobrze, lecz nie rewelacyjnie... ), kamerze z dyskiem twardym HDC-SD1, nagrywarce DVD z twardym dyskiem DIGA DMR-EX87 oraz kompaktowej cyfrówce Panasonic Lumix DMC-TZ3.

Nagrody EISA, niegdyś prestiżowe, niestety z roku na rok tracą na wiarygodności. Przyznawane są wyróżnienia za technologie, które znajdują się w fazie przedprodukcyjnej ( tak było np. z ClearLCD Philipsa, które pojawiło się w odbiornikach TV dopiero rok po przyznaniu nagrody EISA ), wyróżnienia otrzymują modele często przeciętne, lub wręcz słabe, co dodatkowo stawia pod znakiem zapytania wartość tego wyróżnienia. Producentom pozostaje się cieszyć z walorów marketingowych nagrody, klienci powinni zachować zdrowy rozsądek dokonać wiadomego wyboru.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)