iiyama przedstawia nowe monitory z serii X

iiyama przedstawia nowe monitory z serii X

iiyama przedstawia nowe monitory z serii X
10.08.2011 14:03

Japońska iiyama zamierza wprowadzić na rynek cztery nowe modele z serii X. Nowe modele skierowane są do użytkowników wymagających maksymalnej jakości obrazu (np. profesjonalnych grafików komputerowych). Monitory będą dostępne w trzech rozmiarach ekranów: 23, 24 i 27 cali.

27-calowy model X2775HDS i 24-calowy XB2472HD zbudowane są na bazie matrycy VA. Ten typ matrycy ma zapewnić bardzo dobrą reprodukcję barw (24-bit true colour, kontrast statyczny 3000:1. i szerokie kąty widzenia. Oba monitory pracują w rozdzielczości Full HD. X2775HDS został wyposażony w trzy wejścia sygnału: analogowe D-Sub oraz cyfrowe - DVI-D i HDMI oraz cztery wyjścia USB i głośniki. 24-calowy XB2472HD wyróżnia się stopką z regulacją wysokości i funkcja PIVOT (obrót ekranu do trybu portretowego). Monitor ten również został wyposażony w trzy wejścia sygnału: analogowe D-Sub oraz cyfrowe - DVI-D i HDMI.

Obraz
© (fot. iiyama)

Dzięki podświetleniu diodowemu LED panele wyróżniają się niewielkim zużyciem energii elektrycznej i są zgodnę z normą Energy Star. W sklepach pojawią się we wrześniu. Modele 23-calowe pojawią się w ofercie iiyama nieco później. Oba będą skonstruowane w oparciu o matrycę IPS.

Monitory seri X objęte są 3-letnią gwarancją producenta, w tym gwarancją "Zero martwych pikseli". Cen urządzeń jeszcze nie ujawniono.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)