Pierwsze płyty z RD790 od Asusa i Gigabyte'a

30.08.2007 15:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis DigiTimes.com informuje, że oczekiwany przez producentów płyt głównych chipset AMD RD790 trafi na rynek pod koniec września. Pierwszymi firmami, które z niego skorzystają będą Asustek Computer i Gigabyte Technology.

Nowy układ przeznaczony jest głównie dla high-endowych platform mogących wykorzystać technologię Quad CrossFire ( pisaliśmy o nim parę tygodni temu w artykule pt. "RD790 obsłuży technologię Quad CrossFire - http://www.idg.pl/news/116843.html" ). Zgodnie z informacjami podanymi przez DigiTimes.com - http://www.digitimes.com/mobos/a20070827pd208.html, ma on trafić na rynek pod koniec września, zaś pierwszymi producentami, którzy z niego skorzystają, będą firmy Asustek Computer i Gigabyte Technology. Masowa produkcja nowych płyt w ich fabrykach ma się rozpocząć na początku września. Dzięki temu dwaj giganci wyprzedzą konkurencję o parę tygodni.

RD790 będzie współpracował początkowo z mostkiem południowym SB600, który w listopadzie ma być zastąpiony przez nowszy SB700. Skorzystanie z nowego układu ma spowodować wzrost ceny płyty głównej o około 100 dolarów.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także