Monitor Asus PA238Q do zastosowań profesjonalnych

Monitor Asus PA238Q do zastosowań profesjonalnych

Monitor Asus PA238Q do zastosowań profesjonalnych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.09.2011 15:54, aktualizacja: 22.09.2011 12:00

Asus wprowadza na rynek 23-calowy monitor PA238Q przeznaczony dla profesjonalistów. Wyposażony w matrycę IPS monitor wyposażono w funkcję PIVOT.

Kąty widzenia monitora to 17. stopni, zarówno w poziomie, jak i w pionie. Technologia QuickFit Virtual Scale umożliwia nałożenie na ekran podziałki reprezentującej rzeczywiste rozmiary dokumentów i zdjęć. Za pomocą klawisza szybkiego dostępu można wyświetlić rzeczywiste rozmiary danego elementu.

PA238. posiada także technologię Splendid Video Intelligence, która optymalizuje wydajność i wierność obrazu odpowiednio dostosowując kolory, jasność, kontrast i ostrość. Technologia ta pozwala na dostosowanie 5 gotowych trybów wyświetlania (sceneria, kino, gra, sRGB oraz tryb standardowy), które można przestawiać za pomocą klawisza dostępu.

Funkcje Picture-in-Picture i Picture-by-Picture umożliwiają użytkownikom wyświetlanie obrazu z różnych źródeł w dowolny sposób na ekranie. Monitor PA238. został skonfigurowany tak, aby wartość parametru Delta E była mniejsza niż 5, co ma według producenta zapewnić najwyższą precyzję i dokładność odwzorowania kolorów.

Wbudowana, wewnętrzna 10-bitowa paleta kolorów zapewnia większą głębię każdego koloru z zakresu RGB, niż 8-bitowa paleta w typowych monitorach. Możliwość indywidualnej kontroli barwy i nasycenia kolorów umożliwia niezależne dostosowanie sześciu kolorów (czerwony, zielony, niebieski, cyjan, magenta i żółty) bez zmiany ustawień innych kolorów. Dodatkowo PA238Q posiada bogaty zestaw portów łączności, m.in. DisplayPort, HDMI, DVI i D-sub. Monitor wyposażono też w cztery porty USB 2.0.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)