Google wkracza na rynek GPU i CPU

Google wkracza na rynek GPU i CPU

Google wkracza na rynek GPU i CPU
11.06.2007 09:00, aktualizacja: 11.06.2007 09:48

Koncern Google kupił niewielką firmę PeakStream, która specjalizuje się w opracowywaniu narzędzi, wykorzystających moc procesorów graficznych ( GPU ) i wielordzeniowych CPU.

_ "Wierzymy, że doświadczenie zespołu PeakStream pozwoli nam stworzyć produkty i usługi, które zadowolą naszych klientów. Chcemy umożliwić im skorzystanie z dodatkowych zasobów, które pomogą zbudować wysoko wydajne aplikacji dla nowoczesnych systemów wielordzeniowych" _ - napisali przedstawiciele Google'a w oświadczeniu.

PeakStream jest twórcą jednego produktu - własnej platformy, która umożliwia szybkie tworzenie oprogramowania dla wspomnianych procesorów. Jak na razie platforma PeakStreama współpracuje jedynie z kartami ATI Radeon X1950.

Kupując nową firmę Google zamierza, jak wynika z oświadczenia, zaoferować biznesowi narzędzia, które pozwolą na odciążenie CPU i przekazanie części zadań jednostki centralnej do procesora graficznego. Współczesne GPU są bowiem niezwykle wydajne, a jednocześnie ich moc rzadko jest w pełni wykorzystywana.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)