Koronawirus w Polsce. Przybywa chorych na COVID-19. Na świecie blisko 2 mln zarażonych [Mapa]

Koronawirus w Polsce. Przybywa chorych na COVID-19. Na świecie blisko 2 mln zarażonych [Mapa]
Źródło zdjęć: © Pokazwirusa.pl

15.04.2020 09:25, aktual.: 15.04.2020 10:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się bardzo szybko i każdego dnia pochłania kolejne ofiary. Niepokojące doniesienia docierają do nas także ze świata. Nieuchronnie zbliżamy się do 2 milionów potwierdzonych przypadków COVID-19. Oto mapa zarażeń.

Koronawirus w Polsce został potwierdzony już u ponad 7 400 osób. Ministerstwo Zdrowia każdego dnia informuje o rosnącej liczbie zarażonych w naszym kraju. Z najnowszych danych wynika, że walkę z chorobą przegrało już 268 pacjentów.

Do tej pory wykonano prawie 150 tys. testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Kwarantanną objętych jest łącznie prawie 145 tys. osób. Hospitalizowanych jest obecnie 2499 pacjentów. Do pozytywnych wiadomości z pewnością należy ta o liczbie wyzdrowiałych osób. Według najświeższych informacji wzrosła ona już do 668.

Najwięcej przypadków choroby COVID-19 potwierdzono do tej pory na Mazowszu (1715). Na kolejnych miejscach znajdują się województwo śląskie (943) oraz dolnośląskie (723). Najmniej zarażeń zdiagnozowano w województwie lubuskim (79). Aktualne dane dotyczące rozwoju pandemii można na bieżąco śledzić za pomocą interaktywnej mapy.

Koronawirus na świecie. Zbliżamy się do kolejnej granicy

Niepokojące informacje dotyczące rozwoju pandemii koronawirusa docierają do nas również ze świata. Łącznie odnotowano już prawie 127 tysięcy zgonów, a liczba chorych na COVID-19 nieuchronnie zbliża się do granicy 2 milionów. Najwięcej zarażonych jest obecnie w Stanach Zjednoczonych. Według aktualnych doniesień potwierdzono tam już ponad 610 tysięcy przypadków SARS-CoV-2.

Na kolejnych miejscach znajdują się:

  • Hiszpania (174 060)
  • Włochy (162 488)
  • Niemcy (132 210)
  • Francja (131 362)
Obraz
© Materiały prasowe

Najwięcej ofiar śmiertelnych odnotowano do tej pory we Włoszech. Na Półwyspie Apenińskim potwierdzono już ponad 21 tysięcy zgonów. Kolejne miejsca w tej statystyce zajmują Hiszpania (18 255) oraz Francja (15 729).

Wśród negatywnych informacji jest również miejsce na dobre wiadomości. Na całym świecie walkę z koronawirusem wygrało łącznie prawie 494 tys. osób. Najwięcej pacjentów wyzdrowiało w Chinach, Niemczech i Hiszpanii. Rozwój pandemii na wszystkich kontynentach można śledzić na bieżąco za pomocą specjalnej mapy opracowanej przez Johns Hopkins University.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)