Koronawirus. Najnowsze dane na temat epidemii. Zarażonych jest już ponad 71 tysięcy osób

Koronawirus. Najnowsze dane na temat epidemii. Zarażonych jest już ponad 71 tysięcy osób

Koronawirus. Najnowsze dane na temat epidemii. Zarażonych jest już ponad 71 tysięcy osób
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy
17.02.2020 09:11, aktualizacja: 17.02.2020 09:51

Koronawirus COVID-19 zabił już 1770 osób - poinformowała Narodowa Komisja Zdrowia w Pekinie. Na całym świecie z chorobą walczy już ponad 71 tysięcy pacjentów. Znamy też najnowsze doniesienia z objętego kwarantanną japońskiego wycieczkowca Diamond Princess.

W wyniku zarażenia koronawirusem COVID-19 zmarło już 1770 osób - poinformowały chińskie władze, chociaż interaktywna mapa mówi o pięciu zgonach więcej. Według najnowszych danych na całym świecie zarażonych jest już 71 335 pacjentów. Walkę z chorobą wygrało 11 135 zakażonych. Narodowa Komisja Zdrowia w Pekinie zapewnia, że maleje liczba zachorowań - oczywiście poza prowincją Hubei, w której tylko w niedzielę 16 lutego odnotowano 100 nowych zgonów.

Epidemia wirusa nadal utrzymuje się przede wszystkim w Chinach kontynentalnych. Obywatele 11-milionowego miasta Wuhan mają obowiązek codziennego zgłaszania informacji o pomiarze temperatury ciała. Osiedla są zamknięte. W związku z próbami ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa po Chinach, mieszkańcy stolicy prowincji Hubei mogą opuszczać swoje domy jedynie raz w przeciągu dwóch dni, w celu zrobienia zakupów lub załatwienia najpotrzebniejszych spraw.

Poza granicami kraju odnotowano jak dotąd pięć zgonów. Doszło do nich na Filipinach, w Hongkongu, Japonii, Tajwanie, a także we Francji. Najwięcej przypadków zakażeń poza Chinami zanotowano natomiast w Singapurze.

Diamond Princess. 40 zarażonych Amerykanów

Sytuacja na japońskim wycieczkowcu wciąż nie należy do stabilnych. Tylko w niedzielę potwierdzono 70 nowych przypadków zakażeń. Pasażerowie wraz z załogą spędzili już na pokładzie Diamond Princess dwa tygodnie przymusowej kwarantanny. Po upływie tego okresu rząd Stanów Zjednoczonych wyczarterował specjalny samolot, który zabrał ze statku zdrowych obywateli USA.

Jak informuje agencja Reutera, na pokładzie znajdowało się około 380 amerykańskich pasażerów, z czego 40 zostało zarażonych. - Oni nigdzie się nie wybierają. Będą hospitalizowani w Japonii - informuje doktor Anthony Fauci. Według najnowszych doniesień łączna liczba zachorowań na statku wzrosła do 355.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)