Facebook obawia się koronawirusa. Przez zagrożenie zmienia swoją decyzję

Facebook obawia się koronawirusa. Przez zagrożenie zmienia swoją decyzję

Facebook obawia się koronawirusa. Przez zagrożenie zmienia swoją decyzję
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
15.02.2020 12:13, aktualizacja: 15.02.2020 19:13

Facebook anuluje zaplanowaną na marzec globalną konferencję marketingową - donosi Reuters. Według agencji przyczyną takiej decyzji ma być zachowanie ostrożności w związku epidemią koronawirusa.

Globalna konferencja marketingowa miała odbyć się w marcu w Moscone Center w San Francisco. Według doniesień agencji Reuters miało wziąć w niej udział 4 tysiące osób. W związku z rozprzestrzeniającym się w niebotycznie szybkim tempie koronawirusem, Facebook postanowił anulować wydarzenie.

- Naszym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych zespołów, dlatego z powodu dużej ostrożności odwołaliśmy Globalny Szczyt Marketingowy. Koronawirus jest niezwykle groźny, nie możemy go lekceważyć - powiedział rzecznik Facebooka w specjalnym oświadczeniu dla magazynu "The Verge".

Konferencja nie jest pierwszym wydarzeniem, które zostało anulowane z powodu panującej epidemii. W związku z zagrożeniem ze strony koronawirusa podjęto decyzję o odwołaniu największych targów smartfonowych na świecie Mobile World Congress 2020.

Koronawirus z Wuhan rozprzestrzenia się z ogromną prędkością. Na całym świecie odnotowano już ponad 67 tysięcy przypadków zakażenia. Według najnowszych danych liczba zgonów wzrosła do 1 527 osób. Jak dotąd walkę z chorobą wywołaną wirusem COVID-19 wygrało 8 446 pacjentów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)