Trwa ładowanie...

Koronawirus. Rośnie liczba wyzdrowiałych pacjentów. Wśród nich "super roznosiciel"

Koronawirus z Chin rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie, siejąc niepokój wśród mieszkańców wielu krajów świata. W zalewie fatalnych doniesień jest również miejsce na te dobre informacje. Oto najnowsze dane na temat wyzdrowiałych osób.
Share
Koronawirus. Rośnie liczba wyzdrowiałych pacjentów. Wśród nich "super roznosiciel"
Koronawirus. Rośnie liczba wyzdrowiałych pacjentów. Wśród nich "super roznosiciel"Źródło: Shutterstock.com
dagd93p

Epidemia koronawirusa z Wuhan to temat, który przeraża mieszkańców całego świata. Media codziennie informują o nowych śmiertelnych przypadkach, a także o rosnącej liczbie zarażonych osób. Według najnowszych doniesień, wskutek zarażenia zmarło już 1 116 osób, a liczba zakażonych śmiertelnie niebezpiecznym wirusem przekroczyła 45 tysięcy. W zalewie fatalnych wieści, jest jednak miejsce na dobre wiadomości.

Choć statystyki dotyczące liczby osób, którym udało się wyzdrowieć nie przyciągają tyle uwagi, to warto wiedzieć, że istnieją i wyglądają bardzo obiecująco. Według najnowszych danych opublikowanych przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, liczba uratowanych stale rośnie, choć wciąż istnieje ogromna różnica pomiędzy nimi, a zakażonymi.

dagd93p

Według stanu na 12 luty 2020 roku liczba wyzdrowiałych osób zbliża się do 5 tysięcy, a wynosi dokładnie 4 967. Większość z tych przypadków, podobnie jak zakażeń dotyczy Chin kontynentalnych. Postępy poczynili też lekarze w innych krajach. W Tajlandii uratowano 10 osób, o jedną mniej zaś w Japonii i Singapurze. W Wietnamie wyzdrowiało już 6 pacjentów, w Korei Południowej 4, a w Malezji 3. Szczegółowe dane na temat liczby ofiar śmiertelnych, a także osób zarażonych i uratowanych można śledzić na bieżąco korzystając z interaktywnej mapy.

"Super roznosiciel wyzdrowiał"

Najbardziej znaną osobą, która wygrała walkę z koronawirusem jest 53-letni brytyjski biznesmen Steve Walsh. Nazywany "super roznosicielem" mężczyzna wirusem z Wuhan zaraził się podczas pobytu w Singapurze w dniach 20-23 stycznia. Dzień później przyleciał do kurortu we francuskich Alpach, gdzie spędził czas do 28 stycznia. Następnie samolotem easyJet przyleciał do Wielkiej Brytanii.

dagd93p

Wirusa COVID-19 (oficjalna nazwa choroby) zdiagnozowano u niego 6 lutego 2020 roku. Szacuje się, że do tego czasu mężczyzna mógł zarazić co najmniej 11 osób. Spośród ośmiu pacjentów, u których wykryto koronawirusa w Wielkiej Brytanii, sześć przypadków ma związek z biznesmenem. Mężczyzna przyznał, że zgłosił się do lekarza zaraz po tym, gdy dowiedział się, że miał kontakt z osobą, u której wykryto zakażenie.

Steve Walsh przebywa obecnie w szpitalu w Londynie, gdzie jest poddany kwarantannie. - Dziękuję Narodowej Służbie Zdrowia (NHS) za ich pomoc i opiekę. Po tym jak w pełni wyzdrowiałem moje myśli łączą się z innymi osobami zainfekowanymi koronawirusem" - przekazał w oświadczeniu.

dagd93p

Podziel się opinią

Share
dagd93p
dagd93p
Więcej tematów