Trwa ładowanie...
d2ogdxw

COVID-19: WHO ogłasza oficjalną nazwę choroby powodowanej przez koronawirus

Koronawirus zabił już ponad 1000 osób. WHO, Światowa Organizacja Zdrowia, nadała oficjalną nazwę chorobie, którą wywołuje wirus.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus z Chin dotarł w różne miejsca na świecie
Koronawirus z Chin dotarł w różne miejsca na świecie (Pixabay.com)
d2ogdxw

Dyrektor generalny WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus, potwierdził, że choroba wywoływana koronawirusem nosi oficjalną nazwę COVID-19. Jak widać, nazwa jest prosta, a przy okazji nie kojarzy się negatywnie z jakimś regionem, grupą ludzi czy zwierząt (jak np. świńska grypa czy "hiszpanka").

Początek, "co" - podchodzi od "corona". Z kolei "vi" oznacza wirusa, zaś "d" - chorobę (od angielskiego disease). Natomiast 19 symbolizuje rok, w którym wykryto pierwszy przypadek.

Zobacz też: Naukowcy odkryli nowego wirusa. Jest inny niż wszystko, co do tej pory widzieli

d2ogdxw

Koronawirus - już tysiąc ofiar

Koronawirus z Chin rozprzestrzenia się w niebotycznie szybkim tempie, zbierając śmiertelne żniwo każdego dnia. Według najnowszego raportu odnotowano już ponad 1000 zgonów. Ale epidemia dawno nie jest wyłącznym zmartwieniem Chin.

Wirus dotarł już do 30 krajów na całym świecie. Przypadki zarażenia stwierdzono między innymi w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Australii czy Kanadzie. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano jak dotąd dwa zgony. Śmierć ponieśli obywatele Filipin i Hongkongu.

d2ogdxw

Chociaż w Polsce nie odnotowano zakażenia wirusem, rośnie popyt na maseczki ochronne.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d2ogdxw

d2ogdxw
d2ogdxw