Trwa ładowanie...

Iran. Samolot Boeing 737 rozbił się tuż po starcie. Na pokładzie było 176 osób [Zobacz zdjęcia]

Boeing 737 należący do ukraińskich linii lotniczych Ukrainian International Arlines rozbił się tuż po starcie z międzynarodowego portu lotniczego Teheran-Imam Khomeini w Iranie. Na pokładzie samolotu znajdowało się 176 osób. Nikt nie przeżył katastrofy
Share
Samolot ukraińskich linii lotniczych Ukrainian International Arlines rozbił się tuż po starcie
Samolot ukraińskich linii lotniczych Ukrainian International Arlines rozbił się tuż po starcieŹródło: Youtube.com
d8ndo36

Do katastrofy samolotu doszło w środę około 4:30 polskiego czasu na południowo-zachodnich przedmieściach Teheranu. - Po starcie z lotniska Imama Chomeiniego Boeing 737 spadł na ziemię pomiędzy miejscowościami Parand i Szahriar - przekazał rzecznik agencji lotnictwa cywilnego Reza Dżafarzadeh. Na pokładzie maszyny znajdowało się 167 pasażerów i 9 członków załogi. Irańskie media poinformowały, że nie ma najmniejszych szans, aby ktoś z nich przeżył katastrofę.

Na poniższym nagraniu można zobaczyć moment, w którym samolot uderza w ziemię.

Na miejscu wypadku pracuje zespół ekspertów i śledczych w celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy. Reuters powołując się na irański urząd lotnictwa cywilnego przekazał, że przyczyną rozbicia Boeinga 737 były najprawdopodobniej usterki techniczne. Ukraińska ambasada w Iranie wskazuje konkretnie na awarię silnika.

Korespondentka "New York Times" opublikowała na swoim Twitterze zdjęcia z miejsca tragicznego zdarzenia.

d8ndo36

Według informacji przekazanych przez irańskie media, samolot leciał do Kijowa. - Na razie sprawdzamy liczbę obywateli Ukrainy, którzy znajdowali się na pokładzie. Według wstępnych danych zarejestrowanych było 167 pasażerów oraz dziewięciu członków załogi - napisał na Facebooku premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk.

Al Hadath: samolot omyłkowo zestrzelony

Agencja Reutera jako przyczynę katastrofy wskazała problemy techniczne, jednak innego zdania jest wydawnictwo Al Hadath. Media mające swoją siedzibę w Jordanii poinformowały, że samolot został omyłkowo zestrzelony przez irańską obronę przeciwlotniczą. Brak jednak jakichkolwiek źródeł potwierdzających te doniesienia.

Reuters przypomina, że Boeing 737-800 cieszy się zdecydowanie lepszą opinią niż nowocześniejszy Boeing 737 MAX.

Czytaj także: Oddział armii USA leci na misję bez komórek i laptopów. Chodzi o "bezpieczeństwo operacyjne"

d8ndo36

Podziel się opinią

Share
d8ndo36
d8ndo36
Więcej tematów