Kazachstan. Katastrofa samolotu Bek Air. Co najmniej 14 ofiar śmiertelnych

Kazachstan. Katastrofa samolotu Bek Air. Co najmniej 14 ofiar śmiertelnych
Źródło zdjęć: © Youtube.com

27.12.2019 07:26, aktual.: 27.12.2019 08:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trwa akcja ratunkowa po katastrofie samolotu linii lotniczych Bek Air, do której doszło na lotnisku w Ałmacie w Kazachstanie. W samolocie było 100 osób - władze już znają liczbę zmarłych.

Jak informuje "The Guardian", co najmniej 14 osób poniosło śmierć w wyniku katastrofy samolotu linii lotniczych Bek Air, do której doszło niedługo po starcie, obok lotniska w Ałmacie w Kazachstanie. Materiał filmowy pokazuje służby ratownicze poszukując ocalałych.

Samolot o numerze Z92100 przewoził 95 pasażerów i 5 członków załogi. W piątek rano, 27 grudnia lotnisko w Ałmacie poinformowało, że są osoby, które przeżyły katastrofę. Na miejscu znajdowali się już ratownicy.

Zdjęcia ze sceny wypadku sugerują, że samolot zderzył się z budynkiem. Reporter Reutera poinformował, że na miejscu panują bardzo złe warunki atmosferyczne - przede wszystkim gęsta mgła i bardzo mały wiatr. Oficjalnej przyczyny katastrofy jednak jeszcze nie podano.

Kazachstański Komitet Lotnictwa Cywilnego stwierdził w oświadczeniu, że samolot "stracił wysokość podczas startu i przedarł się przez betonowe ogrodzenie", zanim uderzył w mały budynek. Jak czytamy na "The Guardian", Komitet podał, że w katastrofie zginęło co najmniej 14 osób, a 35 zostało poważnie rannych.

Prezydent Kassym-Jomart Tokayev obiecał zapewnić rodzinom ofiar odszkodowanie i napisał na Twitterze, że osoby odpowiedzialne "zostaną surowo ukarane zgodnie z prawem". Bek Air obsługuje flotę samolotów Fokker 100. Komisja lotnicza oświadczyła, że wstrzymuje wszystkie loty tego typu samolotów do czasu wyjaśnienia sytuacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także