Policzyli, ile ich jest w cieśninie Ormuz. To kiepski omen dla świata
Jak informuje dziennik "Guardian", środkowy szlak żeglugowy przez cieśninę Ormuz pozostaje zamknięty i uznawany za niebezpieczny. Z danych niezależnego stowarzyszenia właścicieli tankowców Intertanko wynika, że może znajdować się tam kilkadziesiąt min, które trzeba usunąć, zanim ruch wróci do normy.
Mateusz Tomczak