Rosja testuje wojsko. W ćwiczeniach udział bierze 150 tys. żołnierzy

Rosja testuje wojsko. W ćwiczeniach udział bierze 150 tys. żołnierzy
Źródło zdjęć: © Pixabay

20.07.2020 13:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rosja poinformowała o rozpoczęciu niezapowiedzianego sprawdzianu gotowości swoich wojsk. W ćwiczeniach udział bierze 150 tys. żołnierzy oraz ponad 26 tys. jednostek broni i sprzętu. Działania będą prowadzone na 52 poligonach.

W Rosji rozpoczął się niezapowiedziany sprawdzian gotowości wojsk z udziałem blisko 150 tys. żołnierzy i ponad 26 tys. jednostek broni i sprzętu. Tamtejszy minister obrony Siergiej Szojgu poinformował, że sprawdzian wojsk dwóch okręgów wojskowych - Zachodniego i Południowego, został zarządzony przez prezydenta Władimira Putina.

Minister oświadczył, że na południowym zachodzie Federacji Rosyjskiej utrzymują się poważne zagrożenia o charakterze terrorystycznym. - Celem sprawdzianu jest skontrolowanie zdolności armii do zapewnienia bezpieczeństwa militarnego w tym regionie oraz przygotowanie wojsk do strategicznych ćwiczeń dowódczo-sztabowych Kaukaz 2020 - wyjaśnił szef resortu.

Łącznie zostanie przeprowadzonych 56 ćwiczeń taktycznych na poligonach lądowych i morskich. Weźmie w nich udział 149 755 ludzi, 26 820 jednostek uzbrojenia i sprzętu, 414 aparatów powietrznych, 106 okrętów i jednostek pomocniczych - poinformował Siergiej Szojgu. Minister zaznaczył, że w trakcie sprawdzianu armii, niezbędne będzie podjęcie wszelkich działań w celu ochrony zdrowia personelu.

Ćwiczenia będą prowadzone na 35 poligonach lądowych oraz 17 poligonach morskich na wodach Morza Czarnego i Morza Kaspijskiego.

Ćwiczenia Kaukaz 2020 zostały zaplanowane na jesień 2020 roku.

Przypomnijmy, że w Polsce rozpoczęła się druga faza ćwiczeń Defender-Europe 20. Mają one na celu zwiększenie gotowości do działania w sytuacji kryzysowej poprzez przetestowanie zdolności amerykańskiej armii do szybkiego reagowania i rozmieszczenia dużej liczby żołnierzy i sprzętu zza Oceanu Atlantyckiego w ramach sojuszniczej pomocy krajom europejskim. Wspólne ćwiczenia polskich i amerykańskich żołnierzy potrwają do 22 sierpnia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (137)