Korea Południowa pracuje nad myśliwcem piątej generacji. Są pierwsze zdjęcia

Korea Południowa pracuje nad myśliwcem piątej generacji. Są pierwsze zdjęcia
Źródło zdjęć: © YouTube

15.07.2020 13:35, aktual.: 15.07.2020 13:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Korea Południowa ma w przyszłym roku zaprezentować nowy prototyp swojego nowoczesnego samolotu myśliwskiego Korean Fighter eXperimental. Maszyny mają wzbić się w powietrze za dwa lata. Drugi blok KFX pojawi się przed 2030 rokiem.

Wojsko Korei Południowej zbliża się do zaprezentowania prototypu nowoczesnego myśliwca Korean Fighter eXperimental. W najnowszym numerze magazynu "Fly Fly" pojawiły się już jednak pierwsze zdjęcia. Poznaliśmy wygląd samego kadłuba pojazdu.

Firma KAI, która jest jedynym producentem samolotów w Korei Południowej, zajmuje się obecnie produkcją i montażem górnej, dolnej i środkowej część kadłuba samolotu piątek generacji. Myśliwce wzbiją się w powietrze za dwa lata, po testach, które koreańskie wojsko zaplanowało po wydaniu finalnego prototypu w 2021 roku.

Nowoczesne samoloty mają latać na masową skalę dopiero w 2026 roku, po przejściu czteroletniego okresu próbnego. Drugi blok myśliwców KFX pojawi się natomiast przed końcem obecnej dekady.

Myśliwce piątej generacji mają zostać wyposażone w systemy uzbrojenia: powietrze - ziemia oraz powietrze - powietrze.

Firma KAI poinformowała, iż otrzymała 15 silników od General Electric w celu zasilenia sześciu prototypów - każdy z nich wymaga dwóch silników. Pozostałe trzy będą pełniły funkcję elementów zapasowych.

Oficjalna prezentacja wszechstronnego samolotu myśliwskiego Korean Fighter eXperimental została zaplanowana na kwiecień 2021 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)