Konsole do gier w atrakcyjnych cenach. Zerknij, zanim zdecydujesz się na zakup
Zwolennicy cyfrowej rozgrywki - zarówno wytrawni gracze, jak i ci, którzy poświęcają na gry niewiele czasu wieczorami i w weekendy - potrzebują sprzętu, który zapewni im odpowiednią jakość rozgrywki. Konsola do gier to bezpieczne rozwiązanie i dobry wybór.
Nieważne na czym, ważne w co
Wielu graczy podejmuje decyzje o zakupie określonej konsoli na podstawie gier wydanych wyłącznie na jedną platformę. Choć większość głośnych tytułów, jak choćby ostatnie "Red Dead Redemption 2" czy nieco starszy, ale mający ogromną rzeszę fanów "Wiedźmin 3" dostępne są zarówno na konsole Sony, jak i Microsoftu, część z nich ograją posiadacze tylko jednej z powyższych konsol.
Jeśli chodzi o konsolę PS4, na uwagę zasługują przede wszystkim nowości, takie jak głośno komentowany "God of War", kontynuację opowieści o oprawcy greckich bogów, który wyrusza na mroźną Północ. Osoby lubiące wymagającą rozrywkę i opowieści z dreszczykiem z pewnością zainteresuje "Bloodborne", opowieść kojarzona z kultową już serią "Dark Souls". Miłośnicy starszych serii lub ci, którzy nie mieli okazji ograć tytułów z PS3, mogą wypróbować odświeżone i podkręcone graficznie hity, takie jak "The Last of Us" czy seria "Uncharted" (pierwsze trzy części zebrane w jeden pakiet).
Posiadacze sprzętu od Sony nie zagrają z kolei w takie produkcje jak "Forza Horizon 4" – widowiskową produkcji łączącej otwarty świat z niesamowicie realistycznymi wyścigami po zróżnicowanych i malowniczych terenach Wielkiej Brytanii. Miłośnicy strzelanin zainteresują się najnowszymi odsłonami "Halo" i "Gears of War". Pomimo kilku lat na karku produkcje pokazują, na co stać konsole nowej generacji. Z kolei miłośnicy klimatów retro powinni zwrócić uwagę na "Cuphead", dwuwymiarową grę akcji o charakterystycznej, kreskówkowej oprawie. Produkcja została doceniona przez krytyków głównie ze względu na wyśrubowany poziom trudności.
Standardowe i odchudzone wersje
W niedługim czasie po premierze ósmej generacji konsol na rynku pojawiły się odchudzone, bardziej kompaktowe wersje. W przypadku PlayStation 4 i PlayStation4 Slim różnica wielkości wynosi około 40 proc. Zakup chudszej wersji przekłada się na mniejszy pobór prądu, a także działa o wiele ciszej niż podstawowa wersja. Jeśli natomiast chodzi o wydajność, niewiele się zmienia. Większość podzespołów pozostaje taka sama, nie zmienia się jakość tekstur ani szybkość wczytywania. Zauważalna różnica w tej kwestii widoczna jest w przypadku PS4 Pro.
Wybierając między konsolą Xbox One i Xbox One S, warto zastanowić się nad korzyściami wynikającymi z drobnego liftingu. Wersja S oferuje wsparcie 4K dla filmów i obrazów dzięki wbudowanemu napędowi Blu-ray. Różnice w rozgrywce są natomiast bardzo niewielkie, wręcz kosmetyczne i trudno zobaczyć różnicę gołym okiem. W przeciwieństwie do starszej wersji, Xbox One S nie ma dedykowanego portu do Kinecta, jeśli więc zależy ci na tym typie rozgrywki, trzeba będzie skorzystać z portu USB.
Maksymalna moc
Największym atutem wzmocnionych wersji konsol nowej generacji jest możliwość grania w natywnym 4K, co docenią szczególnie posiadacze nowszych telewizorów. Poza tym to gwarancja lepszych tekstur, podwyższonej rozdzielczości czy wreszcie zauważalna poprawa płynności gier. Jeśli chodzi o jakość podzespołów, Xbox One X prezentuje się lepiej od konkurenta, jednak sama rozgrywka w obu przypadkach pozostaje na podobnie wysokim poziomie.