Laptopy 2w1 – wygodne, wydajne, idealne do podróży

Laptopy 2w1 – wygodne, wydajne, idealne do podróży
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | pexels.com
Sylwia Ścibak

06.11.2018 09:19

Poręczne notebooki 2w1 są cienkie, lekkie i świetnie nadają się do podróży. Mogą być doskonałą alternatywą dla standardowych laptopów. Czym się charakteryzują laptopy 2w1? Poniżej prezentujemy kilka modeli, które są obecnie na topie.

Laptopy 2w1 – czym się charakteryzują?

Pod nazwą "laptopy 2w1" kryją się niewielkie urządzenia, które będą idealnym wyborem dla podróżników oraz przedsiębiorców będących w ciągłych delegacjach. Laptop 2w1 umożliwia dostęp do multimediów, dokumentów oraz treści internetowych niemal w każdym miejscu, np. w pociągu czy autobusie.

Laptopy 2w1 dzielą się głównie na dwa typy: hybrydowe i konwertowalne. Laptopy hybrydowe posiadają odpinaną klawiaturę oraz dotykowy ekran, co czyni z nich także wygodny w obsłudze tablet. Wszystkie podzespoły, niezbędne do działania takiego urządzenia, zostały zgrupowane w korpusie ekranu. Laptopy konwertowalne posiadają klawiaturę na stałe przytwierdzoną do ekranu, którą można obrócić o 360 stopni. Ten typ również został wyposażony w dotykowy panel.

Laptop 2w1 – podzespoły

Ze względu na stosunkowo niewielkie gabaryty i generalnie mniej wydajne komponenty – w porównaniu do standardowych laptopów z grubymi, dużymi dyskami oraz większym chłodzeniem – laptopy 2w1 służą przede wszystkim jako modele biznesowe, przeznaczone do użytkowania niezbyt wymagających aplikacji lub programów biurowych. Standardowe modele przeważnie wyposaża się w dyski SSD albo w cienkie moduły eMMC, które bez problemu mieszczą się w płaskiej, niewielkiej obudowie. Ich pojemności zazwyczaj nie są zbyt duże, ale to oczywiście zależy od konkretnego modelu. Ponadto w tego typu laptopach dominują zintegrowane karty graficzne, które bez problemu radzą sobie z podstawowymi zadaniami. Laptopy 2w1 mają najczęściej ekrany o przekątnej 11-15 cali, nie posiadają wyjmowanej baterii i są pozbawiane również napędu optycznego czy niekiedy także slotu na wtyczki RJ-45, zapewniającego dostęp do internetu przewodowego.

Na rynku można jednak znaleźć laptopy 2w1, które charakteryzują się większymi osiągami i znajdują zastosowanie np. w artystycznych gałęziach biznesu. Takie modele pozwalają nie tylko na szybki dostęp do internetu, ale także na sprawną pracę z multimediami, np. zdjęciami czy filmami. Do niektórych egzemplarzy dołącza się również dedykowane pióra, będące dużym ułatwieniem dla projektantów czy rysowników, którzy potrzebują przelać na ekran wytwory swojej wyobraźni naturalnym ruchem dłoni. Ceny profesjonalnych laptopów 2w1 bardzo często są znacznie wyższe od cen standardowych modeli biznesowych. Niektóre egzemplarze mogą kosztować nawet więcej niż 10 tys. zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)