Nowoczesne telewizory w super cenach. Domowy seans lepszy niż kiedykolwiek

Nowoczesne telewizory w super cenach. Domowy seans lepszy niż kiedykolwiek
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | SpeedKingz
Sylwia Ścibak

07.11.2018 14:29, aktual.: 08.11.2018 10:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tradycyjna telewizja powoli ustępuje miejsca internetowi, jednak sam telewizor nie jest jeszcze przeżytkiem. Wszystko przez dodatkowe funkcje, które czynią go idealnym urządzeniem do domowych seansów czy rozrywki. Poniżej prezentujemy kilka modeli w świetnych cenach.

Nowoczesny telewizor – płaski czy zakrzywiony?

Telewizory z zakrzywioną matrycą to ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie atrakcyjny design i rozrywkę na wysokim poziomie. Jakie zalety ma taki model? Przede wszystkim ułatwia oglądanie, ponieważ jest lepiej dopasowany do naturalnego pola widzenia człowieka. Punkty na ekranie znajdują się w proporcjonalnej odległości od oczu, a najlepsze doznania uzyskuje się wtedy, kiedy matryca znajduje się na wprost osoby oglądającej. Zakrzywione telewizory to przeważnie takie modele, które oferują dodatkowo szeroką gamę usprawnień, np. technologię HDR czy rozdzielczość UHD. Niemniej jednak należy pamiętać, że taki telewizor nadaje się dla maksymalnie dwóch widzów. Pozostałe osoby, siedzące pod kątem, mogą mieć problem z odczytaniem obrazu.

Płaski ekran wciąż jest jednak najbardziej popularny, a jego dużą zaletą są szerokie kąty widzenia. Toteż telewizor o tradycyjnym kształcie świetnie nadaje się dla kilkuosobowej rodziny.

Nowoczesny telewizor – technologia Smart TV

Smart TV to technologia, która pozwala użytkownikowi na dostęp do wielu platform internetowych czy na łączenie się z urządzeniami zewnętrznymi, np. laptopem i smartfonem. Telewizory Smart posiadają własne karty sieciowe oraz własny system operacyjny, dzięki którym obsługują bardzo popularne strony z treściami multimedialnymi, np. serwis YouTube, VOD czy Netflix. Inteligentny telewizor pozwala wyjść poza ofertę tradycyjnej telewizji. Dzięki niemu można obejrzeć ciekawe wideo czy film na ekranie większym niż 15-calowa matryca w laptopie.

Nowoczesny telewizor – obraz lepszy niż kiedykolwiek

Współczesne telewizory oferują wysoką jakość obrazu, która jeszcze do niedawna była marzeniem wymagających konsumentów. W grę wchodzą nie tylko technologie, ale także rodzaje matryc. Zwykłe LCD czy LED przestaje powoli wystarczać. Na rynku pojawiają się modele OLED. Czym się charakteryzuje ten typ? Matryca OLED wykorzystuje diody organiczne, które świecą same z siebie i nie potrzebują dodatkowego źródła światła. W praktyce oznacza to, że bardzo dobrze odzwierciedla kolory i kontrast. Czerń jest doskonale czarna, co cenią sobie miłośnicy kina. Telewizory z matrycą OLED wciąż są dość drogie i raczej dostępne w dużych rozmiarach (od ok. 50 cali).

W telewizorach coraz częściej można spotkać się z rozdzielczością 4K, często określanej jako UHD (co nie jest tym samym). Rozdzielczość 4K wynosi 4096 x 1080 px. Obraz wyświetlany jest niesamowicie ostry i dokładny, przy czym różnice widać tak naprawdę w telewizorach o większych przekątnych. UHD zaś to rozdzielczość wynosząca 3840 x 2160 px.

Warta uwagi jest również technologia HDR, czyli High Dynamic Range, występująca do tej pory w aparatach fotograficznych. HDR powoduje, że wyświetlany obraz ma szerszy zakres tonalny, toteż wyświetlane elementy są bardziej realistyczne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)