ycipk-q8anb2

Izrael: Atak rakietowy ze Strefy Gazy. Wystrzelono kolejne pociski

Izrael jest nękany przez ataki rakietowe ze Strefy Gazy. Izraelskie wojsko poinformowało, że natarcie trwa cały czas, a ilość wystrzelonych rakiet przez organizację "Islamski Dżihad", jest coraz większa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rakieta wystrzelona ze Strefy Gazy w kierunku Izraela (13.11).
Rakieta wystrzelona ze Strefy Gazy w kierunku Izraela (13.11). (Getty Images)
ycipk-q8anb2

Według izraelitów, ze Strefy Gazy od 27 godzin wystrzeliwane są rakiety z częstotliwością jedna na siedem i pół minuty. W odwecie Izraelskie Siły Powietrzne zaatakowały oddział Islamskiego Diżhadu, jednocześnie udaremniając wystrzelenie rakiety. W akcji miał zginąć jeden terrorysta.

Czytaj też: Izrael: Atak rakietowy. Polski ambasador apeluje do rodaków

Przywódca Islamskie Diżihadu nie żyje

ycipk-q8anb2

Wczoraj (12.11) podczas izraelskiego ataku zginął jeden z przywódców terrorystów - Baha Abu Al-Atty - razem ze swoją żoną. Zabito go we własnym domu podczas ataku lotniczego. Atak został wykonany na polecenie premiera Izraela Benjamina Netanjahu.

W odwecie ze Strefy Gazy wystrzelono w ciągu jednego dnia około 200 rakiet – podaje "Onet.pl" za agencją "Reuters". Część z nich miała zostać przechwycona przez system antyrakietowy, ale niektórym udało się dotrzeć do celu raniąc przy tym siedemnaście osób. Po drugiej stronie śmierć odniosło dziesięciu Palestyńczyków.

Organizacja Islamski Diżhad ma być wspierana przez Iran. Jak podaje"tvn24.pl" za agencją Associated Press, izraelskie naloty mogą nasilić konfrontacje Izraela z Iranem i pociągnąć za sobą eskalację konfliktu oraz zwiększyć stopień przemocy.

ycipk-q8anb2

Źródło: Onet.pl, tvn24.pl

Czytaj też: Izrael: Policjantka strzeliła w plecy nieuzbrojonego Palestyńczyka [Zobacz wideo]

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-q8anb2

ycipk-q8anb2
ycipk-q8anb2