Irak. Zobacz satelitarne zdjęcia amerykańskich baz po ataku rakietowym Iranu

Irak. Zobacz satelitarne zdjęcia amerykańskich baz po ataku rakietowym Iranu

Irak. Zobacz satelitarne zdjęcia amerykańskich baz po ataku rakietowym Iranu
Źródło zdjęć: © CNN/Planet Lab Inc.
09.01.2020 21:20

W nocy z wtorku na środę irańskie siły wystrzeliły około 20 pocisków rakietowych w kierunku amerykańskich baz położonych na terenie Iraku. Dokonane zniszczenia dokładnie widać na satelitarnych zdjęciach. Oto skutki ataku.

Dwie amerykańskie bazy - Al Asad oraz lotnisko wojskowe w Irbilu zostały ostrzelane pociskami z wtorku na środę czasu polskiego. Odpowiedzialność za atak wziął irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej. Chociaż wskutek odwetu za zabicie przez żołnierzy USA irańskiego generała Kasema Sulejmaniego nikt nie zginął, to ataki rakietowe spowodowały zniszczenia co najmniej siedmiu budynków.

Internet obiegły zdjęcia satelitarne, wykonane przez przez firmę Planet Lab Inc, która posiada i rozbudowuje na ziemskiej orbicie swoją sieć satelitów obserwacyjnych. Możemy na nich dokładnie zobaczyć skutki ataku irańskich sił. Wśród zniszczonych budynków są między innymi hangary i magazyny z bronią.

Na opublikowanych zdjęciach satelitarnych można zobaczyć terytorium bazy Ain Al-Asad. Mieści się ona około 180 kilometrów na północny-zachód od stolicy kraju, Bagdadu.

Obraz
© CNN/Planet Lab Inc.
Obraz
© CNN/Planet Lab Inc.
Obraz
© CNN/Planet Lab Inc.

Przypomnijmy, że jeden z dowódców Gwardii Rewolucyjnej Iranu Abdollah Aragi ostrzegł USA, że nie był to ostatni atak, a już wkrótce Stany Zjednoczone mogą się spodziewać "potężniejszej zemsty". Z kolei ambasador Iranu przy ONZ Madżid Tacht Rawanczi oświadczył, że Iran dokonał już zemsty za śmierć Sulejmaniego i nie zamierza podejmować żadnych działań wojskowych, jeśli nie będą one konieczne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)