Trwa ładowanie...
d77akc7

Iran. Gwardia Rewolucyjna ostrzega USA. Wkrótce "potężniejsza zemsta"

Gwardia Rewolucyjna Iranu zapowiedziała, że w niedługim czasie "w potężniejszy sposób" zemści się na USA. Ostrzeżenie przekazał Abdollah Aragi. Jego słowa przytoczyła w czwartek irańska agencja Tasnim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Irańska Gwardia Rewolucyjna zapowiada "potężniejszą zemstę" na USA
Irańska Gwardia Rewolucyjna zapowiada "potężniejszą zemstę" na USA (Youtube.com)
d77akc7

W nocy z wtorku na środę irańskie siły wystrzeliły około 20 pocisków rakietowych w kierunku amerykańskich baz wojskowych położonych na terenie Iraku. Był to odwet za zabicie przez żołnierzy USA irańskiego generała Kasema Sulejmaniego. Jeden z dowódców Gwardii Rewolucyjnej Iranu Abdollah Aragi ostrzegł, że Stany Zjednoczone wkrótce mogą spodziewać się "potężniejszej zemsty".

W innej depeszy, agencja Tasnim przytacza słowa zastępcy dowódcy Gwardii Rewolucyjnej Alego Fadawiego, który stwierdził, że wtorkowe ataki rakietowe były pokazem siły militarnej Iranu. Żołnierz dodał, że wojska USA były kompletnie bezsilne i "nie mogły nic zrobić".

d77akc7

Wcześniej Prezydent USA Donald Trump oświadczył, że jego zdaniem Iran wycofuje się z konfrontacji po atakach rakietowych. Przywódca Stanów Zjednoczonych oznajmił także, że nie spowodowały one żadnych strat wśród amerykańskich wojsk w Iraku.

Irańscy dyplomaci nie wierzą w szczerość USA

Ambasador Iranu przy ONZ Madżid Tacht Rawanczi uznał wezwanie prezydenta Donalda Trumpa do współpracy jako "niewiarygodne". Jednocześnie przypomniał o nakładanych przez Waszyngton sankcjach na Teheran. Dyplomata oświadczył również, że Iran dokonał już zemsty za śmierć Sulejmaniego i nie zamierza podejmować żadnych działań wojskowych, jeśli nie będą one konieczne.

Zobacz także: Iran. Niebezpieczne trzęsienie ziemi w pobliżu elektrowni jądrowej

d77akc7

Podziel się opinią

Share

d77akc7

d77akc7
Więcej tematów