Facebook uruchamia usługę płatności w marketplace. Zuckerberg prosi o dane twojej karty

Facebook uruchamia usługę płatności w marketplace. Zuckerberg prosi o dane twojej karty
Źródło zdjęć: © Getty Images
Arkadiusz Stando

12.03.2019 12:30, aktual.: 12.03.2019 12:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marketplace to jedna z niewielu udanych funkcji Facebooka. Czyżby Mark Zuckerberg próbował zniechęcić nas i do niej? Wygląda na to, że niedługo będziemy płacić tam za pomocą karty. A nie wszystkim może się to spodobać.

Włodarze Facebooka ciągle kombinują, jak tu wyciągnąć od nas jeszcze więcej danych. Na pewno wiele informacji o kartach płatniczych zebrali już w związku z opcją przekazywania pieniędzy na cele charytatywne. Wiecie, kiedy znajomi ogłaszają zbiórkę w związku z urodzinami.

Oczywiście istnieją inne sposoby płatności, ale na pewno cześć z nas skorzystała z opcji podania swojej karty Facebookowi. Odważnie, pamiętając o aferze Cambridge Analytica.

Płatność kartą w Facebook Marketplace

Teraz, według doniesień zagranicznych mediów, Facebook ma wprowadzić swój system płatności do Marketplace. Dotychczas serwis ogłoszeniowy polegał na wymianach gotówkowych oraz bezpośrednim spotykaniu się ludzi. Jest spora szansa, że ma się to zmienić.

Płatności mobilne już są możliwe na Facebooku. Na przykład na niektórych stronach można dokonać zakupu, za pomocą kart Visa czy MasterCard. Rzekomo istnieje też możliwość płatności kryptowalutami. Jedną ze stron oferujących zakupy na FB jest Marshmello. To ten sam wykonawca, który grał koncert w "Fortnite".

Podobno nie jest to zbyt wygodne. Jeśli chcemy dokonać zakupu, musimy najpierw poczekać na zaakceptowanie prośby o kupno przez sprzedawcę. Dopiero potem możemy dokonać płatności. Jeśli będzie podobnie w przypadku Marketplace, to żadne ułatwienie.

W dodatku samo w sobie płacenie kartą na Facebooku nie brzmi jak ułatwienie. Bardziej to brzmi jak zapowiedź dodatkowych opłat związanych z wystawianiem ogłoszeń. Co prawda na chwilę obecną serwis jest całkowicie darmowy, ale po Facebooku możemy spodziewać się wszystkiego.

Facebook Marketplace - ma sporo zalet

Facebook Marketplace to globalny odpowiednik OLX-a. Miejsce, dzięki któremu można lokalnie sprzedawać i kupować używane rzeczy. Gdy Marketplace wchodził do Polski, mało kto dawał mu szanse. Już po chwili okazało się, że niesłusznie.

Facebook Marketplace jest bardzo prosty w obsłudze. Zdjęcie, opis, cena i osoba do kontaktu. Bez zbędnych okienek, treści. Wszystkie szczegóły dogadujesz na priv, jeśli chcesz kupić. Potem umawiasz się na mieście i odbierasz/sprzedajesz produkt. Wszystko gotówką.

Facebook Coin

Fakt wprowadzenia płatności kartą i kryptowalutami trochę gryzie się z tym, co zapowiadał Facebook w ubiegłym roku. Mówiło się dużo o tworzeniu własnej waluty. Po co? Dzięki temu użytkownicy mogliby w prosty sposób dokonywać transakcji za pośrednictwem serwisu Marketplace.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)