WP

Facebook chce mieć własną kryptowalutę

Jeszcze niedawno blokowali reklamy kryptowalut, teraz pracują nad własną. Facebook chce stworzyć swoją wirtualną walutę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Być może powstaje kryptowaluta od Facebooka
Być może powstaje kryptowaluta od Facebooka (iStock.com, Fot: Allexxandar)
WP

David Marcus, dotychczasowy szef zespołu zajmującym się Messengerem, ma dowodzić ekipie, która stworzy facebookową kryptowalutę. To jeszcze nieoficjalne informacje, których źródłem jest serwis Cheddar. Co szczególnie istotne, Marcus jest też dawnym szefem PayPala - a więc finanse to jego mocna strona.

Po co Facebookowi własna kryptowaluta? To akurat nie jest trudne pytanie. Dzięki temu użytkownicy mogliby w prosty sposób dokonywać transakcji za pośrednictwem serwisu. Wirtualna waluta przydałaby się do płacenia za funkcje w aplikacjach albo do kupowania i sprzedawania przedmiotów w facebookowym serwisie z ogłoszeniami. Równie dobrze mogłaby posłużyć do opłacenia… Facebooka bez reklam. Dziś nie każdy chce podpinać swoją kartę do serwisu, więc możliwość wykupienia facebookowej wirtualnej waluty byłoby wygodnym rozwiązaniem.

WP

Na początku roku Facebook zablokował promocję wszystkich produktów finansowych i usług, które często są związane "z wprowadzającymi w błąd lub oszukańczymi praktykami promocyjnymi, takimi jak opcje binarne, oferty publiczne tokenów i same kryptowaluty". Facebook troszczył się o swoich użytkowników czy może wycinał w ten sposób swoją przyszłą konkurencję? Zakaz reklam kryptowalut na portalu pasuje do obu tych wersji.

Trzeba jednak pamiętać, że Facebook niczego jeszcze nie zapowiedział. Nowy zespół może więc nad czymś pracować, ale to wcale nie oznacza, że projekt stanie się ogólnodostępny.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP