Wybory 2020. Zmiany w II turze. Zobacz, kto ma pierwszeństwo w lokalu wyborczym

Wybory 2020. Zmiany w II turze. Zobacz, kto ma pierwszeństwo w lokalu wyborczym

Wybory 2020. Zmiany w II turze. Zobacz, kto ma pierwszeństwo w lokalu wyborczym
Źródło zdjęć: © YouTube
10.07.2020 14:47

Wybory 2020 odbędą się w niedzielę 12 lipca. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podpisał rozporządzenie, na mocy którego kobiety w ciąży oraz seniorzy będą mieli pierwszeństwo w głosowaniu. Zobacz, kto jeszcze odda głos bez kolejki.

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 12 lipca. Minister Zdrowia już po zakończeniu pierwszej tury zapowiadał, że zostaną wprowadzone zmiany w sposobie organizacji głosowania. W środę 8 lipca, Łukasz Szumowski podpisał rozporządzenie, na mocy którego pierwszeństwo w głosowaniu w lokalach wyborczych będą mieli:

  • Seniorzy
  • Kobiety w ciąży
  • Osoby z dziećmi do lat 3
  • Osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności
  • Osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego
  • Osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie

Decyzja została podjęta w związku z długimi kolejkami ustawiającymi się do lokali wyborczych.

Wybory 2020. O czym warto pamiętać?

Podczas głosowania wyborcy powinni pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa oraz stosowaniu się do wszystkich wytycznych. Przed wejściem do lokalu wyborczego muszą zaopatrzyć się w maseczki (można je uchylić na prośbę członka komisji w celu weryfikacji tożsamości). Głosujący będą mogli skorzystać także ze środków do dezynfekcji rąk. Wyborcy mogą mieć również założone jednorazowe rękawiczki.

Zgodnie z rozporządzeniem komisje wyborcze zostają zaopatrzone w środki ochrony osobistej takie jak: maseczki, przyłbice, jednorazowe rękawiczki i środki do dezynfekcji. W lokalu wyborczym nie może przebywać więcej niż jedna osoba na 4 m2. Pomieszczenia muszą być wietrzone i na bieżąco dezynfekowane.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)