Wielki Wybuch nie był pierwszy, ani ostatni. Roger Penrose przedstawia zaskakującą teorię

Nowa teoria dotycząca naszego wszechświata
Nowa teoria dotycząca naszego wszechświata
Źródło zdjęć: © YouTube
Karolina Modzelewska

08.10.2020 09:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Roger Penrose, matematyk i fizyk z Uniwersytetu Oksfordzkiego, który właśnie zdobył Nagrodę Nobla za pracę w dziedzinie czarnych dziur, zasugerował, że nasz wszechświat nie był pierwszym, który istniał. Dodał, że nie będzie też ostatnim.

Roger Penrose uważa, że przed Wielkim Wybuchem istniały inne wszechświaty. Nasz wszechświat zajął miejsce swojego poprzednika, a takie zmiany będą powtarzały się w przyszłości. Penrose, który w tym roku został uhonorowany nagrodą Nobla w dziedzinie fizyki za to, że swoimi badaniami "wykazał, w jaki sposób teoria względności doprowadziła do powstania czarnych dziur" w rozmowie z brytyjskim dziennikiem wyjaśnił swoją teorię.

Zaskakująca teoria o wszechświecie

- Wielki Wybuch nie był początkiem – powiedział Penrose w rozmowie z "The Telegraph". Dodał: - coś było przed Wielkim Wybuchem i to coś, co będziemy mieli w przyszłości.

Zdaniem Penrosea wszechświat będzie się rozszerzał, aż cała jego materia w końcu się rozpadnie.

- Mamy wszechświat, który rozszerza się i rozszerza, a cała masa rozpada się, a w mojej szalonej teorii ta odległa przyszłość staje się Wielkim Wybuchem innego eonu - powiedział, zgodnie z informacjami opublikowanymi przez "The Telegraph".

Dowodem na prawdziwość jego teorii ma być to, co Penrose nazywa Hawking Points, czyli szczątki czarnych dziur sprzed Wielkiego Wybuchu. Przeżyły swoje własne wszechświaty, ale teraz ich życie zbliża się do końca.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (118)
Zobacz także