Tesla Model 3 z mniejszym zasięgiem. Po cichu zaktualizowano oprogramowanie

Tesla Model 3 z mniejszym zasięgiem. Po cichu zaktualizowano oprogramowanie

Tesla Model 3 z mniejszym zasięgiem. Po cichu zaktualizowano oprogramowanie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.10.2019 18:24

Niedawno Modele X i S dostały aktualizacje, która nieco zmniejszyła zasięgi samochodów. Podobno bez niej akumulatory mogły się zapalić. Teraz bez ostrzeżenia stało się zapewne też w Modelu 3.

A przynajmniej zauważył to jeden z YouTuberów i fanów Tesli, czyli Bjørn Nyland. Z opublikowanego przez niego materiału wideo można się dowiedzieć, że z 74,5 kWh zrobiło się 69,6 kWh. Według jego obliczeń zasięg powinien spaść z 499 kilometrów do 467 kilometrów. Komputer pokładowy samochodu stworzonego przez firmę Elona Muska zdaje się przekłamywać dystans zawyżając go do 483 kilometrów.

Niższa pojemność akumulatorów i nowy przelicznik Tesli 3

Po słowach YouTubera można wywnioskować, że Tesla inaczej teraz przelicza średnie zużycie mocy na każdy przejechany kilometr (mniejsze niż wcześniej), chociaż wcale efektywność pracy samochodu nie zwiększyła się, więc może zakrawać to na manipulację.

Można by sądzić, ze to naturalny proces zużywania się akumulatorów w Tesli 3 Bjørna, ale to nie jedyny taki przypadek, poza tym spadek był skokowy a nie płynnie obserwowany przez dłuższy czas. Nikt z firmy Tesla nie odniósł się do tej sprawy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)