ycipk-3zjxqq

Elon Musk przyznaje: Tesla popełniła "tragiczny błąd"

Elon Musk przyznał, że niektóre decyzje Tesli są "tragicznymi błędami", które powodowały ogromne straty dla firmy. W wywiadzie odniósł się przede wszystkim do zastąpienia ludzkich pracowników sztuczną inteligencją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk przyznał, że żałuje, że nie słuchał własnych rad
Elon Musk przyznał, że żałuje, że nie słuchał własnych rad (East News, Fot: AFP/Peter Parks)
ycipk-3zjxqq

Elon Musk jest właścicielem lub współwłaścicielem wielu film technologicznych, na których czele stoją Tesla, SpaceX oraz specjalizujące się w rozwoju sztucznej inteligencji Neuralink i OpnenAI.

Mimo zainteresowania technologią, multimiliarder jest również zdania, że SI powinna być monitorowana. Jakiś czas temu opowiadał również o zagrożeniach, jakie widzi z powodu szybkiego rozwoju sztucznej inteligencji.

ycipk-3zjxqq

Elon Musk przyznał również podczas wywiadu z Marques Brownlee, że żałuje, że będąc dyrektorem generalnym Tesli nie zastosował się do własnych rad. Stwierdził, że automatyzacja w fabrykach Tesli jest na bardzo zróżnicowanym poziomie, chociaż zanim do tego doszło firma popełniła masę błędów. Kiedy próbowali przystosować sztuczną inteligencję tak, by montowała proste części, roboty nie były w stanie sobie z tym poradzić:

- Niektóre rzeczy, takie jak próba podłączenia wiszącego węża (robot musi znaleźć wąż, złapać go, a następnie podłączyć do innego węża), było bardzo trudne dla robota - przyznaje Musk - Człowiek może po prostu go chwycić i powiedzieć, że gotowe. To jest super oczywiste. A robot łapał niewłaściwą część lub powietrze i uderzał w samochód - dodaje.

Zobacz też: Tesla taranuje. Nagranie z monitoringu

ycipk-3zjxqq

Elon Musk określa, że wiele tego typu sytuacji prowadziło do poważnych błędów i dużych strat. Zdaniem multimiliardera nie da się zastąpić ludzi maszynami. Przyznaje, że "ludzie są naprawdę dobrzy w adaptacji i szybkiej ewolucji oraz robieniu drobiazgowych rzeczy".

Warto wspomnieć, że inna firma Elona Muska - OpnenAI nawiązała współpracę z Microsoftem, który zainwestował ponad 1 mld dolarów w rozwój SI. Wspólnie partnerzy biznesowi chcą opracować superkomputer, który będzie naśladował ludzki mózg.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3zjxqq

ycipk-3zjxqq
ycipk-3zjxqq