Telebim transmitujący pogrzeby. Kontrowersyjny pomysł radnych ze Złotowa

Telebim transmitujący pogrzeby. Kontrowersyjny pomysł radnych ze Złotowa

Telebim transmitujący pogrzeby. Kontrowersyjny pomysł radnych ze Złotowa
Źródło zdjęć: © Youtube.com
16.01.2020 08:35

Radni ze Złotowa chcą zamontować telebim, który będzie transmitował...pogrzeby. Niecodzienny pomysł, który spotkał się z krytyką m.in. burmistrza miasta, szybko doczekał się nagłośnienia w sieci. Powstały już pierwsze filmy parodiujące ideę.

Chociaż telebimy zainstalowane na otwartej przestrzeni kojarzą nam się przede wszystkim z transmitowaniem wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych, to montaż wielkiego ekranu w Złotowie (województwo wielkopolskie) nie jest związany z żadnym z wymienionych. Pomysł tamtejszych radnych dotyczy bowiem...uroczystości pogrzebowych.

Część radnych podczas sesji budżetowej zaproponowała, by na kaplicy na cmentarzu w Złotowie zamontować telebim do wyświetlania pogrzebów. Jak tłumaczą, bardzo często zdarza się, że podczas większych uroczystości pogrzebowych, ludzie muszą stać poza kaplicą.

- Byłem na pogrzebie, na którym było bardzo dużo ludzi. Stali poza domem pogrzebowym. Mówili o tym, że chcieliby uczestniczyć w tej uroczystości. Któryś z tych żałobników powiedział, że dobrze by było, gdyby zainstalowany był telebim - mówi cytowany przez portal asta24.pl, autor pomysłu, radny Stanisław Wełniak.

Montaż ekranu wraz z zadaszeniem ma kosztować 50 tysięcy złotych. Pomysł spotkał się z krytyką części mieszkańców. Mianem "totalnie abstrakcyjnego" określił go burmistrz miasta Adam Pulit. Idea odbiła się szerokim echem wśród internautów. W mediach społecznościowych pojawiła się parodia, która ma być "filmową symulacją instalacji". Można ją obejrzeć poniżej.

O tym, czy inwestycja zostanie zrealizowana zdecyduje Regionalna Izba Obrachunkowa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)